Strona główna MIELEC FKS Stal Mielec zaprezentowała strategiczny plan rozwoju

FKS Stal Mielec zaprezentowała strategiczny plan rozwoju [video]

0
Reklama

Informacje na temat strategii rozwoju klubu podczas konferencji przedstawili: Jacek Klimek– Prezes Zarządu FKS Stal Mielec S.A., Arkadiusz Złotnicki– członek Rady Nadzorczej oraz Pan europoseł Tomasz Poręba.

— Strategia rozwoju została stworzona początkiem 2021 roku. To nie był jednak najlepszy czas na publikacje tego typu dokumentów. Wtedy skupialiśmy się na ratowania Klubu, a nie ogłaszaniu, że to zrobimy. Dziś, kiedy sytuacja klubu jest już bardzo stabilna, mamy przyjemność przedstawić Państwu strategiczny plan rozwoju FKS Stal Mielec S.A. Zaznajamiając się ze stworzoną przez nas strategią, zobaczą Szanowni Państwo, iż to, co wydarzyło się w tamtym okresie czasu, jest bardzo zbieżne z założeniami strategii — powiedział Jacek Klimek, Prezes Zarządu FKS Stal Mielec S.A.

Reklama

— Chcę podziękować Panu europosłowi Tomaszowi Porębie, który wspierał nas od samego początku tworzenia strategii, koordynując działania. Podziękowania kieruję również do Pana Arkadiusza Złotnickiego- członka Rady Nadzorczej FKS Stal Mielec S.A. który był odpowiedzialny za przygotowanie strategii oraz terminowe zakończenie prac — dodał Prezes Zarządu.

— Ekstraklasowa Stal Mielec to projekt na lata. Nie możemy patrzeć na Klub tylko przez pryzmat najbliższego miesiąca, roku czy też pojedynczych meczów, a nawet rozegranych rund. Musimy działać w oparciu o jasną, długofalową wizję ciągłego rozwoju i wiedzieć dokąd zmierzamy. Dlatego właśnie powstał dokument: „Gramy i tworzymy dla ludzi”, który jest właśnie takim planem strategicznego rozwoju Stali Mielec do 2024 roku.  rozpoczął Arkadiusz Złotnicki, członek Rady Nadzorczej Stali Mielec, odpowiedzialny za przygotowanie strategii.

— Kiedy przystępowaliśmy do pisania strategii, wiedzieliśmy, że wśród wielu wyzwań, jakie stoją przed Klubem, który po 24 latach banicji awansował do Ekstraklasy, kluczowe będzie znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy trzema podstawowymi wymiarami funkcjonowania Stali. Pomiędzy sferą sportową – najbardziej spektakularną, widoczną, komentowaną na zewnątrz, sferą biznesową, dającą paliwo do wszystkich innych działań oraz społeczną wrażliwością i odpowiedzialnością, których nigdy nie bagatelizowaliśmy, wiedząc, czym jest Stal dla tego środowiska lokalnego i regionalnego. Dla Mielca. Dla Podkarpacia. I ten dokument jest tak naprawdę o tym, jak mamy działać w każdym z tych obszarów, aby ten balans znaleźć — powiedział Arkadiusz Złotnicki.

— Przez ostatnie lata bardzo blisko śledzę funkcjonowanie klubu, ponieważ od 2015 roku mam zaszczyt zaangażować się mocno w rozwój Stali Mielec. Dziś mogę powiedzieć, iż jest to zupełnie inna Stal. Jest to klub bardzo dobrze zorganizowany, który bardzo dobrze funkcjonuje, jest pewny siebie i ma określoną wizję. FKS Stal Mielec posiada piękną tradycję, z której chcemy czerpać i która napędza nas do kolejnych działań. Tym pięknym wydarzeniom zapisanym na kartach historii chcemy w przyszłości dorównać — powiedział Pan europoseł Tomasz Poręba.

— Budujemy klub pewny siebie, bez kompleksów, który daje szansę Polakom. Chcemy bardzo mocno inwestować w młodzież, aby w naszym zespole w najbliższych latach grało jak najwięcej wychowanków Stal Mielec oraz młodzieżowców z Podkarpacia. Tak, aby właśnie w drużynie PGE FKS Stal Mielec mogli realizować swoje ambicje i marzenia. Z obranej przez nas drogi nie zejdziemy i będziemy nią konsekwentnie podążać — dodał Pan europoseł.

— Z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Prezesowi, Panu Arkadiuszowi oraz całej Radzie Nadzorczej, ale również kibicom za to, że w nas wierzycie i dajcie nam tę energię do dalszej pracy — podsumował Tomasz Poręba.

Całość planu dostępna jest na stronie klubu.

Reklama
Poprzedni artykułRok temu odszedł por. Henryk Atemborski, żołnierz Brygady Świętokrzyskiej NSZ
Następny artykułIMGW ostrzega: Silny wiatr na południu regionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!