Strona główna WIADOMOŚCI Fałszywe dokumenty na granicy. Obcokrajowców czeka kara

Fałszywe dokumenty na granicy. Obcokrajowców czeka kara

0
Reklama

Od początku roku funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 670 fałszywych dokumentów. Następne 4 fałszywki wykryli mundurowi SG z placówki w Medyce.

Kolejny pracowity dzień mieli strażnicy graniczni pełniący służbę w drogowym przejściu granicznym w Medyce.  Tylko w niedzielę (20 listopada) wykryli: fałszywe zezwolenie na pracę, podrobione prawo jazdy oraz stemple kontroli granicznej. W ujawnianiu fałszerstw strażnikom granicznym pomaga specjalistyczny sprzęt, szkolenia oraz doświadczenie.

Do pierwszego zdarzenia doszło podczas kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski. Podróżująca autokarem kobieta przedstawiła do odprawy ukraiński paszport. W trakcie szczegółowej analizy dokumentu funkcjonariusze SG ujawnili 2 podrobione odciski stempli polskiej kontroli granicznej. 49-letnia obywatelka Ukrainy przyznała się do winy i poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Reklama

Kilka godzin później do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował mercedesem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, a do kontroli przedstawił ukraińskie prawo jazdy. Specjaliści z SG od razu zauważyli, że dokument jest podrobiony. Falsyfikat został zatrzymany, a cudzoziemiec dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Kolejne zdarzenie miało miejsce wieczorem w trakcie kontroli pojazdów wjeżdżających do Polski. Podczas odprawy granicznej obywatel Armenii przedstawił m.in. zezwolenie na pracę cudzoziemca na terytorium RP. Funkcjonariusze SG z Medyki ustalili, że dokument jest podrobiony. 49-letni mężczyzna przyznał się do posługiwania fałszywym zezwoleniem na pracę, za co został ukarany 6 miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. W związku z brakiem dokumentu pobytowego cudzoziemiec otrzymał odmowę wjazdu. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia niemal codziennie ujawniają fałszywe dokumenty. Wśród nich w 2022 roku najwięcej wykryto dokumentów komunikacyjnych (ponad 230 szt.) oraz stempli kontroli granicznej (ponad 230 szt.).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!