Strona główna MIELEC Dziś w Żarówce pod Mielcem Parada Konna. Sprawdź program

Dziś w Żarówce pod Mielcem Parada Konna. Sprawdź program

0
Reklama

Widowiskowy pokaz dżygitówki, konkursy powożenia zaprzęgami, czempionaty hodowlane klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej – to główne atrakcje 12. Parady Konnej, która odbędzie się dziś w Żarówce.

Parada Konna po przedsięwzięcie, które zrodziło się z pasji do koni. Szybko z lokalnej imprezy stało się wydarzeniem o zasięgu ponadwojewódzkim.
Co w programie?
Impreza przeprowadzona zostanie tradycyjnie na terenach rekreacyjnych przy miejscowym stadionie. Co organizatorzy przygotowali w tym roku? Na godz. 13.15 zaplanowano przejazd zaprzęgów przez Żarówkę, podczas którego w strojach szlacheckich zaprezentują się członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Piast. Następnie nastąpi oficjalne otwarcie Parady, prezentacja jej uczestników. Po krótkim występie kapeli Żarowianie odbędzie się amatorski konkurs powożenia zaprzęgami parokonnymi. Po nim będzie chętnie oglądana przez widzów dżygitówka, czyli sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym – to takie popisy na galopującym koniu składające się np. z wskakiwania na wierzchowca i zeskakiwania z niego, podnoszenia z ziemi różnych przedmiotów czy przemieszczania się z jednej strony konia na drugą pod jego szyją. Nie zabraknie czempionatów hodowlanych klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej. „Końska” część imprezy zakończy się sportowymi konkursami powożenia zaprzęgami parokonnymi i jednokonnymi. Wystąpią w nich przedstawiciele województw podkarpackiego i małopolskiego.

Dodatkowe atrakcje
Wieczorem, o godz. 18.00, rozpocznie się zabawa taneczna. Podczas całej imprezy będzie można też zajrzeć do końskich boksów czy skorzystać z gastronomii, a na dzieci będą czekały dmuchańce.
Spis ludności i „Czyste Powietrze”
Ponadto do dyspozycji mieszkańców będzie stoisko Urzędu Miejskiego z ulotkami i materiałami informacyjnymi na temat Programu „Czyste Powietrze”, a także działać będzie stanowisko Narodowego Spisu Powszechnego.
Szczepienia przeciw Covid-19
Będzie także terenowy punkt szczepień przeciw Covid-19. Na szczepienie szczepionką Pfizer lub Johnson&Johnson nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać aktualny dokument tożsamości. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i przeszkolone z NZOZ Bielmed w Radomyślu Wielkim, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację, będzie można uzyskać informacje dotyczące szczepień. Oprócz tego, osoby, które są już po pierwszym szczepieniu szczepionką Pfizer lub Astra Zeneca, będą mogły się zaszczepić drugą dawką.
Organizatorami wydarzenia są: Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Żarówce. 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułMiłe złego początki. PGE FKS Stal Mielec przegrywa w Szczecinie z Pogonią
Następny artykułIdealne miejsce na relaks w mieście- Park przy Pałacyku Oborskich w Mielcu [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj