Strona główna WIADOMOŚCI Dziś kolejna edycja EDK. W tym roku pod hasłem „Droga pojednania”

Dziś kolejna edycja EDK. W tym roku pod hasłem „Droga pojednania”

0
Foto źr. EDK
Reklama

Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła. Pierwszy raz to wydarzenie odbyło się w 2009 r w Krakowie. Dzisiaj, ma ono miejsce na terenie całej Polski oraz poza jej granicami.

Natomiast na Podkarpaciu, po raz pierwszy, wydarzenie miało miejsce w 2013 r. wówczas odbyło się tylko w Jarosławiu. Aktualnie, trasę można rozpocząć z wielu podkarpackich miejscowościach takich jak: Brzozów, Głogów Małopolski, Dębica, Jasło, Łańcut, Rzeszów, Malawa, Stalowa Wola, Mielec, Miejsce Piastowe, Sanok, Gorzyce, Kozłówek, Lubaczów, Krosno, Lubatówka, Ocieka, Ostrowy Tuszowskie, Nowa Dęba, Sędziszów Małopolski, Grodzisko Dolne, Przeworsk, Raniżów, Sokołów Małopolski, Ropczyce, Sieniawa.

Reklama

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy pod hasłem „Droga pojednania”. Podczas wydarzenia, osoby biorące w nim udział wybiorą się na nocy spacer by podać się rozważaniom, wyjść poza swój sposób myślenia i otworzyć się na inspirację do zmiany.

Na każdej trasie znajduje się 14 stacji przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach i kościołach. Trasy mogą prowadzić przez różne lasy, pola i łąki. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest to by odpowiednio się do takiej wędrówki przygotować.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!