Strona główna POLSKA I ŚWIAT Dzieci wrócą do szkół po nowym roku? Minister odpowiada

Dzieci wrócą do szkół po nowym roku? Minister odpowiada

0
Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli sytuacja nie zmieni się na gorsze, to po feriach styczniowych najmłodsi uczniowie wrócą do szkół.


Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w poniedziałek, że: „Analizujemy różne scenariusze. Generalnie zakładamy, że raczej będziemy puszczali dzieci do szkoły, zaczynając od klas I-III”.
Nie jest jeszcze pewne, czy nauka od razu wróci na formę stacjonarną, czy hybrydową. Trwają rozmowy z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem oraz ekspertami.
W rozmowie z RMF FM Niedzielski dodał: „Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, to analizujemy różne scenariusze. Ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy puszczali dzieci do szkół, zaczynając od klas I-III. Który z wariantów, czy to będzie szerzej, czy węziej, tzn. częściowo nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas”.Przed powrotem najmłodszych dzieci do szkół nauczyciele będą prawdopodobnie przechodzić testy”
„W trzech województwach będziemy chcieli sprawdzić skuteczność różnych metod weryfikacji tego zakażenia. Pewnie zrobimy połączenie badań nie tylko testami antygenowymi, ale także PCR i być może też na przeciwciała”.
 
 

Reklama