Strona główna PRZEWORSK Dwóch mężczyzn zatrzymanych na wyrąbie i kradzieży drewna

Dwóch mężczyzn zatrzymanych na wyrąbie i kradzieży drewna

0
Reklama

Kańczuccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali sprawców wyrębu i kradzieży drzewa należącego do Nadleśnictwa Kańczuga. To dwaj mężczyźni w wieku 43 i 47 lat. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W środę przed południem, funkcjonariusze Straży Leśnej, poinformowali policjantów, że na terenie lasów państwowych, w Nadleśnictwie Kańczuga, najprawdopodobniej dochodzi do kradzieży drzewa. Z przekazanych informacji wynikało, że część drzewa jest już pocięta na wałki, które są załadowane na jednoosiową przyczepę, przypiętą do ciągnika typu SAM.

Reklama

Na miejsce udali się kańczuccy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zauważyli trzech mężczyzn, stojących przy ciągniku z drzewem. Wszyscy zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że są to mieszkańcy powiatu przeworskiego, w wieku 38, 43 i 47 lat.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że związek z kradzieżą drzewa mają dwaj mężczyźni, trzeci z nich, 38-latek, jedynie udostępnił im ciągnik. Mężczyzna nie wiedział, że jest to nielegalny proceder. Po przesłuchaniu wrócił do domu.

43-latek wspólnie z 47-latkiem ukradli sześć sztuk drzewa – dwa jawory, dwa buki oraz dwa modrzewie. Straty, na szkodę Skarbu Państwa, oszacowano na kwotę 3775 złotych. Mundurowi w całości odzyskali skradzione mienie.

Wczoraj, obaj mieszkańcy powiatu przeworskiego usłyszeli zarzuty. Zgodnie z art. 290 kodeksu karnego „kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności karnej jak za kradzież”, a dodatkowo, „w razie skazania…, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa”.

Poprzedni artykułNie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, poważne obrażenia rannego.
Następny artykułChciała sprzedać rowerek, straciła 46 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!