Strona główna PRZEMYŚL Dwaj Azerowie zatrzymani na granicy państwa

Dwaj Azerowie zatrzymani na granicy państwa

0
Patrol straży granicznej
Reklama

Funkcjonariusze SG z placówki w Wojtkowej zatrzymali dwóch obywateli Azerbejdżanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Wcześniej bezskutecznie usiłowali dostać się do Polski przez kolejowe przejście graniczne. Jak ustalono, są niepożądani w państwach UE.

Zdarzanie miało miejsce w niedzielę (7 listopada) na odcinku granicy państwowej, za który odpowiada placówka SG w Wojtkowej. Funkcjonariusze patrolujący okolicę Kwaszeniny (pow. bieszczadzki) ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Po kilku minutach ujawnili dwóch mężczyzn oddalających się od linii granicy w głąb kraju.

Reklama

Mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat mieli przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i azerskie pochodzenie. Jak ustalono, zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu. W przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach EU.

W trakcie przesłuchania zeznali, że i tym razem planowali dotrzeć do Niemiec. Trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Reklama
Poprzedni artykułBędzie sekcja zwłok zmarłego żołnierza z Podkarpacia
Następny artykułPodczas robót drogowych znaleziono pocisk z czasów II wojny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!