Strona główna NISKO Dwa wypadki z udziałem pieszych. 21-latek nie żyje

Dwa wypadki z udziałem pieszych. 21-latek nie żyje

0
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło wczoraj po godz. 19 w miejscowości Rogóźnia w gminie Harasiuki. 57-letni pieszy, mieszkaniec gminy Harasiuki z obrażeniami trafił do szpitala. Tego samego dnia, wczesnym rankiem, kierujący iveco śmiertelnie potrącił 21-letniego pieszego. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Przypominamy po raz kolejny o tym, jak ważne jest noszenie – zwłaszcza jesienią – elementów odblaskowych. Korzystanie z „odblasków” to gwarancja bycia widocznym i bezpiecznym na drodze.

W niedzielę po godz. 19. w miejscowości Rogóźnia w gminie Harasiuki doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący renaultem potrącił mężczyznę idącego nieoświetlonym odcinkiem drogi. 57-letni pieszy, mieszkaniec gminy Harasiuki, z obrażeniami głowy i kregosłupa został przewieziony do szpitala Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który kierował pojazdem, był trzeźwy.

Reklama

Tego samego dnia po godz. 5 rano w Nisku, 39-latek kierujący ciężarowym Iveco śmiertelnie potrącił 21-letniego pieszego. Pomimo podjętej reanimacji, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Kolejny raz przypominamy, że pogarszające się warunki atmosferyczne, coraz szybciej zapadający zmrok i coraz niższe temperatury potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. W sposób szczególny dotyczy to niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą narażoną na uczestniczenie w wypadkach komunikacyjnych, w wyniku których często odnoszą poważne obrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby piesi, rowerzyści, a także użytkownicy hulajnóg czy urządzeń transportu osobistego mieli świadomość, jak wielki wpływ na ich własne bezpieczeństwo mają oni sami.

Apelujemy zarówno do pieszych, jak również miłośników przemieszczania się na dwóch kołach o zakładanie elementów odblaskowych. Ważne jest, aby stosować je nie tylko tam, gdzie nakazują to przepisy, ale zawsze, gdy widoczność jest ograniczona i kierowcy mogą mieć problem z dostrzeżeniem nas odpowiednio wcześnie. Każdy powinien wiedzieć, że korzystanie z „odblasków” to gwarancja bycia widocznym i bezpiecznym na drodze.
 

Reklama
Poprzedni artykułJechał bez zapiętych pasów. Okazało się, że jest pijany i poszukiwany
Następny artykułChciał popełnić samobójstwo. Uratowano go w ostatniej chwili

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!