Strona główna PRZEMYŚL Drohojów, Trójczyce: Pocisk artyleryjski odnaleziony na polu rolnym

Drohojów, Trójczyce: Pocisk artyleryjski odnaleziony na polu rolnym

0
Reklama

Pocisk artyleryjski został znaleziony wczoraj, na pograniczu miejscowości Drohojów i Trójczyce w gminie Orły. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska. Niebezpiecznym przedmiotem zajmą się saperzy, którzy zneutralizują niewybuch.


Wczoraj, przed godz. 16, policjanci z Przemyśla otrzymali informację, że podczas prowadzonych prac rolnych, miedzy Drohojowem a Trójczycami w gminie Orły, na polu ornym znaleziony został przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze potwierdzili znalezisko i zabezpieczyli pocisk kalibru 88 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Policjanci powiadomili patrol saperski z Rzeszowa, który zneutralizuje niebezpieczne znalezisko.
Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. O takim znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.
Warto porozmawiać na ten temat z dziećmi, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że to one znajdują tego typu, niebezpieczne przedmioty.
źr. KMP Przemyśl

Reklama