Strona główna KULTURA Dożynki w Tyczynie. Wieńce, miodobranie i „Ciupaga”

Dożynki w Tyczynie. Wieńce, miodobranie i „Ciupaga”

0
Reklama

Zbliżająca się powoli jesień i koniec wakacji to czas zbiorów i radości z plonów. Choć pogoda tego lata nieczęsto sprzyjała rolnikom, po ciężkiej pracy należy się chwila zabawy. W gminie Tyczyn z okazji dożynek przygotowano wiele atrakcji.

Święto plonów przewidziano na niedzielę 20 sierpnia. O godz. 16:00 w miejscowym kościele parafialnym zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna, po której uczestnicy dożynek przejdą w korowodzie na boiska sportowe znajdujące się przy Szkole Podstawowej.

Reklama

Tam na godzinę 17:30 zaplanowano prezentację wieńców dożynkowych oraz występy Zespołów Śpiewaczych. Na scenie pojawią się Borkowianie, Hermanowianki, Kielnarowianie, Tyczyniacy i Kapela Wójta Tycznera.

Unikalną atrakcją będzie widowisko „Miodobranie” przedstawione przez Zespół Regionalny „Grodziszczoki”, które rozpocznie się o 19:00. Następnie da swój koncert góralska Kapela Ciupaga. Po niej DJ Macio poprowadzi zabawę taneczną.

Dookoła placu imprezy znajdziemy stoiska kulinarne, rękodzielnicze, a także niezwykle ciekawe warsztaty snycerskie i kowalskie. Udział w nich będzie darmowy.

Poprzedni artykułPędził 140 km/h w zabudowanym. Stracił prawo jazdy
Następny artykułUważaj na kleszcze – wzrasta zachorowalność na choroby odkleszczowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!