Strona główna RZESZÓW Doszło do złamania prawa wyborczego? Wizyta Premiera w Kolbuszowej pod lupą

Doszło do złamania prawa wyborczego? Wizyta Premiera w Kolbuszowej pod lupą

0
Reklama

Kilka dni temu, w piątek 25 sierpnia br. w Kolbuszowej odbył się wiec wyborczy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie to było organizowane wspólnie i w porozumieniu przez Komitet Wyborczy „Prawo i Sprawiedliwość”, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz gminę Kolbuszowa. Jako pierwsi podaliśmy informację, którą otrzymaliśmy z UM Kolbuszowa, że wydarzenie zorganizowane było przez KPRM we współpracy z UM Kolbuszowa.

W poniedziałek sprawę podjęła Konfederacja. Lider ugrupowania na Podkarpaciu Tomasz Buczek, prywatnie pochodzący z Kolbuszowej, poinformował opinię publiczną, że piątkowe spotkanie Premiera mogło być nielegalnie sfinansowane.

Reklama

W świetle wyjaśnień Państwowej Komisji Wyborczej oraz zebranych przez nas informacji i zgromadzonych dowodów jesteśmy przekonani, że przy organizacji wiecu w Kolbuszowej doszło do nielegalnego, hybrydowego finansowania kampanii wyborczej KW PiS- przekazał Tomasz Buczek lider Konfederacji na Podkarpaciu.

W dniu dzisiejszym do Państwowej Komisji Wyborczej oraz Prokuratora Generalnego skierowane zostało zawiadomienie dotyczące wydatkowania na kampanię wyborczą KW PiS środków przeznaczonych na finansowanie działań niezwiązanych z wyborami, co narusza zasady finansowania komitetów wyborczych określone w Kodeksie wyborczym. Skutkiem takich działań może być odrzucenie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego oraz odpowiedzialność karna.

Tomasz Buczek powiedział, że Było to przemówienie polityczne, forma agitacji w trakcie trwania kampanii wyborczej, odnosząc się do piątkowej wizyty premiera w swoim rodzinnym mieście. Nie możemy pozwalać na to, żeby nasze publiczne pieniądze były w ten sposób wydatkowane poza oficjalnym obiegiem.

Jak do sprawy odniesie się PKW? Będziemy informować.

Poprzedni artykułFestiwal Psalmów Dawidowych za nami
Następny artykułJest zezwolenie na realizację S19 Babica-Jawornik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!