Strona główna DĘBICA Dębica podpisała umowę partnerską z ukraińskim Niżynem

Dębica podpisała umowę partnerską z ukraińskim Niżynem

0
Fot. Miasto Dębica
Reklama

Współpracę na płaszczyźnie gospodarczej, kulturalnej, socjalnej i edukacyjnej prowadzić będzie Gmina Miasta Dębica z ukraińskim Niżynem. Umowę partnerską podpisali w ubiegłym tygodniu burmistrzowie samorządów.

Relacje między miastami rozpoczęły się jeszcze przed napaścią Rosji na Ukrainę. Działania wojenne odsunęły w czasie oficjalne  podpisanie najpierw listu intencyjnego a później umowy partnerskiej między samorządami. Nie oznaczało to jednak zaniechania współpracy. W tym czasie Miasto Dębica zorganizowało kilka transportów z pomocą humanitarną bezpośrednio do Niżyna.

Reklama

W lipcu ubiegłego roku, w czasie wizyty delegacji z Niżyna, burmistrzowie miast Oleksandr Kodoła i Mariusz Szewczyk podpisali list intencyjny, a w czasie obecnego pobytu umowę o partnerstwie. – Zawarcie oficjalnej współpracy jeszcze bardziej wzmocni naszą przyjaźń i umożliwi podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności obu miast. Teraz to my wspieramy nasze partnerskie miasto, ale kiedy zakończą się działania wojenne na pewno ta współpraca się rozwinie – mówi Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

W czasie podpisania umowy burmistrz Niżyna Oleksandr Kodoła dziękował dębiczanom i burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi za dotychczas okazaną pomoc i zapewniał, że współpraca przebiegać będzie w sferze gospodarczej, kulturalnej, sportowej, turystycznej, społecznej i edukacyjnej.

Reklama
Poprzedni artykułPodano przyczyny tragicznego wypadku lotniczego pod Brzozowem
Następny artykułZatrzymano sprawcę kradzieży samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj