Strona główna DĘBICA Dębica podpisała umowę partnerską z ukraińskim Niżynem

Dębica podpisała umowę partnerską z ukraińskim Niżynem

0
Fot. Miasto Dębica
Reklama

Współpracę na płaszczyźnie gospodarczej, kulturalnej, socjalnej i edukacyjnej prowadzić będzie Gmina Miasta Dębica z ukraińskim Niżynem. Umowę partnerską podpisali w ubiegłym tygodniu burmistrzowie samorządów.

Relacje między miastami rozpoczęły się jeszcze przed napaścią Rosji na Ukrainę. Działania wojenne odsunęły w czasie oficjalne  podpisanie najpierw listu intencyjnego a później umowy partnerskiej między samorządami. Nie oznaczało to jednak zaniechania współpracy. W tym czasie Miasto Dębica zorganizowało kilka transportów z pomocą humanitarną bezpośrednio do Niżyna.

Reklama

W lipcu ubiegłego roku, w czasie wizyty delegacji z Niżyna, burmistrzowie miast Oleksandr Kodoła i Mariusz Szewczyk podpisali list intencyjny, a w czasie obecnego pobytu umowę o partnerstwie. – Zawarcie oficjalnej współpracy jeszcze bardziej wzmocni naszą przyjaźń i umożliwi podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności obu miast. Teraz to my wspieramy nasze partnerskie miasto, ale kiedy zakończą się działania wojenne na pewno ta współpraca się rozwinie – mówi Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

W czasie podpisania umowy burmistrz Niżyna Oleksandr Kodoła dziękował dębiczanom i burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi za dotychczas okazaną pomoc i zapewniał, że współpraca przebiegać będzie w sferze gospodarczej, kulturalnej, sportowej, turystycznej, społecznej i edukacyjnej.

Reklama
Poprzedni artykułPodano przyczyny tragicznego wypadku lotniczego pod Brzozowem
Następny artykułZatrzymano sprawcę kradzieży samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!