Strona główna DĘBICA Dębica: Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota

Dębica: Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota

0
Reklama

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtysi i Rady Sołeckie Gumnisk i Braciejowej, serdecznie zapraszają w dniu 14 lipca 2019 r., o godz. 16.00 do Gumnisk na XIII Festyn Kulturalno-Rekreacyjny pod nazwą „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”.


W tym roku w organizację tego przedsięwzięcia włączyło się również Starostwo Powiatowe w Dębicy.
W ramach zawodów w płukaniu złota rywalizować będą reprezentacje Starostw Powiatowych Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gminy Dębica. 
Złotym sponsorem tradycyjnie jest firma Górecki – biżuteria z klasą.
Podobnie jak w roku ubiegłym przedstawiciele starostw walczyć będą o „Złotą Buławę” – nagrodę przechodnią, będącą obecnie w posiadaniu Starostwa Powiatowego w Dębicy.
Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwać będzie jak co roku Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi. 
Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do zabawy w stylu średniowiecznym, dla uczestników przygotowano pokazy łucznictwa, turniej rycerski, teatr ognia i wiele innych atrakcji. 
Oprócz zawodów w Płukaniu Złota zaplanowano również konkurencje zręcznościowo-sportowe, w których do wygrania będą kosmetyki „Latoszyn Zdrój” oraz „Złota Nagroda”, ufundowana przez głównego sponsora Mistrzostw – firmę Górecki – biżuteria z klasą.
Wieczorem zagra zespół Joker&Sequence. Po koncercie zapraszamy do zabawy tanecznej z zespołem SNIKERS.
Podczas trwania  imprezy na stoisku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nowe Możliwości będzie można przekazać datek na rzecz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Dębica.
Stowarzyszenie ACTIVE TEAM Z Kozłowa wraz z Firmą Bama Logistics przeprowadzą licytację z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Patrycji Stręk z Paszczyny.

Reklama
Poprzedni artykułWyprzedzanie: najniebezpieczniejszy manewr drogowy
Następny artykułPodkarpackie skarbówki wyróżnione w konkursie „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”