Strona główna RZESZÓW Czeka go amputacja oka. Potrzebuje wsparcia na leczenie!

Czeka go amputacja oka. Potrzebuje wsparcia na leczenie!

0
Chory mężczyzna zdjęcie źr. strony zbiórki
Reklama

37-letni Łukasz Drozd z Rzeszowa potrzebuje pomocy. Jaskra zaatakowała prawe jego oko. Choroba jest w tak zaawansowanym stadium, ze tylko amputacja oka i założenie protezy może pomóc. Według niego lekarze z Kliniki Okulistyki w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie zbyt późno rozpoznali schorzenie. Mężczyzna obwinia lekarzy za swoją tragedię.

Ze względu na chorobę mężczyzna nie może pracować (pracował jako kierowca, ślepota na jedno oko wyklucza to). Ma żonę i trójkę dzieci. Aby po zabiegu usunięcia oka mógł mieć założoną protezę, potrzebuje wsparcia finansowego.

Reklama

Na stronie zbiórki mężczyzna pisze:

Moje nowe sztuczne oko w waszych rękach!

Witajcie kochani! Nazywam się Łukasz Drozd. Mieszkam w Rzeszowie. 

Jeszcze pół roku temu tak jak większość z Was miałem spokojne życie, liczne plany na przyszłość, marzenia oraz względną stabilizację.

Niestety wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się u mnie choroby o nazwie jaskra. W krótkim czasie choroba ta doprowadziła do całkowitej ślepoty oka prawego. Na domiar złego w oku prawym oprócz jaskry pojawił się także silny stan zapalny nie reagujący na maksymalne, dostępne leczenie. W ciągu ostatniego pół roku moje oko przeszło liczne skomplikowane zabiegi okulistyczne: 

– Trebekulektomia + MMC oka prawego

– Rewizja przetoki filtracyjnej 

– Implantacja zastawki Ahmeda

– Fakoemulsyfikacja zaćmy z wszczepieniem sztucznej soczewki i wszczepieniem implantu przeciwjaskrowego XEN 

Po ponad pół rocznej walce z chorobą , nie jestem już w stanie dłużej walczyć.

Ból oka prawego stał się nie do zniesienia, uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Wobec powyższego jedynym rozwiązaniem w mojej sytuacji jest usunięcie chorego oka oraz poddanie się zabiegowi wszczepienia sztucznego implantu oka prawego. Mimo, iż operacja enukleacji jest bardzo okaleczającym zabiegiem, niemniej jednak jest dla mnie jedyną szansą na normalne życie bez bólu i wstydu z powodu nieestetycznego wyglądu twarzy. Jednakże koszt zabiegu jest dla mnie barierą nie do pokonania. Po konsultacji z ośrodkiem planującym wykonać zabieg koszt oszacowano na kwotę 30000zł. 

Wszystko w Państwa rękach, bardzo proszę o pomoc w sfinansowaniu zabiegu pierwotnego protezowania oczodołu prawego z zastosowaniem implantu.

Z góry dziękuję za wsparcie.

Łukasz Drozd„.

Link do zrzutki:https://pomagam.pl/protezaokalukasz?fbclid=IwAR1pcgUXmaUwJRovZL08h1Z7UgQEO2h3spiWiOSBk25ZeDCuEu80eJi4kXQ

Reklama
Poprzedni artykułNiewybuchy w różnych miejscowościach pow. ropczyckiego
Następny artykułTragedia w Kamienicy Dolnej. Nie żyje 69-letni pieszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!