Strona główna STRZYŻÓW Chciała targnąć się na własne życie. Pomoc przyszła w porę

Chciała targnąć się na własne życie. Pomoc przyszła w porę

0
Reklama

Strzyżowscy policjanci uratowali 44-letnią kobietę, która chciała targnąć się na własne życie. Profesjonalna, a przede wszystkim szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy, zapobiegła tragedii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Wczoraj przed godz. 20, policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że dostał wiadomość od swojej znajomej, że zamierza popełnić samobójstwo. Zgłaszający próbował ustalić miejsce, gdzie może ona przebywać, jednak nie chciała powiedzieć, gdzie jest.

Reklama

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzili rejony przystanków, ścieżek i innych miejsc, gdzie mogłaby znajdować się kobieta. W pewnym momencie, policjanci z Posterunku Policji w Wiśniowej zauważyli na wjeździe do lasu samochód należący do poszukiwanej. Wewnątrz pojazdu znajdował się list pożegnalny. Policjanci szybko udali się w głąb lasu, gdzie po chwili znaleźli leżącą kobietę.

44-latka została przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Szybka reakcja i interwencja policjantów spowodowała, że nie doszło do tragedii.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!