Strona główna ROPCZYCE Chciała sprzedać ozdoby choinkowe, straciła kilka tysięcy zł

Chciała sprzedać ozdoby choinkowe, straciła kilka tysięcy zł

0
Reklama

Ofiarą internetowych przestępców padła mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego, która sprzedając ozdoby choinkowe, straciła ponad 3 tys. złotych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, gdyż oszuści, szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy korzystając z popularnych serwisów społecznościowych i sprzedażowych, próbują wyłudzić dane i przejąc środki finansowe. W ubiegłym tygodniu, w ten sposób została oszukana mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego. 38-latka, próbując sprzedać ozdoby świąteczne na jednym z portali sprzedażowych, straciła ponad 3 tys. złotych.

Reklama

Policijanci ustalili, że krótko po tym, jak kobieta wystawiła do sprzedaży ozdoby świąteczne, zgłosiła się do niej zainteresowana kupnem osoba. Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony płatności. Pokrzywdzona wybrała swój bank i podała hasło oraz login do bankowości elektronicznej, a następnie zatwierdziła logowanie. W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do jej konta. Jak się okazało, do żadnej transakcji nie doszło, a kupująca straciła ponad 3 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie udostępniajmy danych pozwalających oszustom przejąć naszych oszczędności. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia

Reklama
Poprzedni artykułUkrainiec próbował wręczyć łapówkę funkcjonariuszowi SG
Następny artykułDwa wypadki w jednym miejscu. Cztery auta rozbite [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!