Strona główna BIESZCZADY Chatka Puchatka znów nieczynna nocą. Turyści wściekli

Chatka Puchatka znów nieczynna nocą. Turyści wściekli

0
Reklama

W okresie zimowym w schronie BdPN na Połoninie Wetlińskiej były dostępne miejsca do odpoczynku w porze nocnej dla zapóźnionych turystów. Osoby, które z uwagi na późną porę lub niekorzystne warunki atmosferyczne nie mogły zejść w dolinę, miały możliwość skorzystania z sali na piętrze obiektu. Niestety z przyczyn prawnych musimy zawiesić tą formę udostępniania schronu. Całodobowo czynna będzie część obiektu przylegająca do dyżurki Grupy Bieszczadzkiej GOPR, gdzie osoby potrzebujące znajdą pomoc- podała administracja Bieszczadzkiego Parku Narodowego 23 lutego.

Informujemy, iż pracujemy obecnie nad nowym Regulaminem Parku, który zostanie opublikowany na przełomie marca i kwietnia b.r. Ma to związek również ze zmianami w organizacji zwiedzania Parku. Letni sezon turystyczny zaczyna się 15.04.2023 roku. Do tego czasu ostatecznie zostaną dopracowane wszystkie programy parku związane z edukacją przyrodniczą i turystyczną. Znajdzie się tam również Regulamin korzystania ze schronu na Połoninie Wetlińskiej. Uspokajamy Państwa – obiekt działa i będzie działał.

Reklama

Zasady jego funkcjonowania omawiamy obecnie na spotkaniach z przewodnikami turystycznymi. Kolejne spotkanie planowane jest na dzień 25 lutego. Natomiast na dzień 25 marca zaplanowaliśmy szkolenie na licencję Parku. Musimy pogodzić w naszych zarządzeniach zapisy dokumentów prawnych takich jak: Plan Ochrony, który obowiązuje od ostatniego kwartału zeszłego roku na kolejne 20 lat, Ustawa o ochronie przyrody, jak również wytycznych Instytucji Wdrażającej RPO odnośnie dofinansowania części inwestycji na Połoninie Wetlińskiej- poinformował Bieszczadzki Park Narodowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!