Strona główna BRZOZÓW Belgowie nie znali języka. Pomogli im policjanci

Belgowie nie znali języka. Pomogli im policjanci

0
Reklama

Brzozowscy policjanci pomogli turystom z Belgii. Ich kamper uległ poważnej awarii, a bariera językowa, utrudniała znalezienie pomocy. Dyżurny komendy w Brzozowie znalazł warsztat samochodowy, który podjął się naprawy kampera. Dzięki temu turyści mogli ruszyć w dalszą podróż.

W ubiegłym tygodniu, brzozowscy policjanci pomogli turystom z Belgi, którzy podróżowali swoim kamperem po szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego. Zmierzali właśnie do Haczowa, by zwiedzić kościół będący perłą kultury UNESCO. Ich pojazd niestety uległ awarii 24 kilometry od celu.

Kamper zepsuł się na terenie jednej z brzozowskich wsi. Bariera językowa i nieznajomość terenu, utrudniała turystom możliwość kontaktu, a co za tym idzie – znalezienie pomocy. Zadzwonili na numer alarmowy. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który przy współpracy z dyżurnym brzozowskiej komendy, pomógł im znaleźć pomoc drogową.

Turyści z Belgii rozmawiali z dyżurnym po angielsku i poprosili o pomoc w zorganizowaniu holownika oraz znalezieniu warsztatu, który naprawi ich pojazd, by mogli dalej kontynuować swoją podróż i wrócić bezpiecznie do domu. Dyżurny zadzwonił do kilku warsztatów samochodowych. Dopiero warsztat w Domaradzu zaoferował pomoc. Okazało się, że awaria kampera była poważna.

Reklama

Po dwóch dniach, Belgowie mogli ruszyć w dalszą podróż.

Poprzedni artykułGroźny wypadek w Równem. 19-latka z poważnymi obrażeniami [foto]
Następny artykułZatrzymano sprawcę włamań i kradzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!