Strona główna MIELEC Będzie nowa droga lotniskowa w Mielcu

Będzie nowa droga lotniskowa w Mielcu

0
Reklama

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi postępowanie przetargowe na budowę drogi wojewódzkiej obsługującej Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec i mieleckie lotnisko. Dziś w siedzibie PZDW w Rzeszowie nastąpiło otwarcie ofert. Propozycje złożone przez przedsiębiorstwa są obiecujące.

Tzw. droga lotniskowa ma zaczynać się w okolicach nowego wiaduktu przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu i łączyć drogę wojewódzką 984 z istniejącą już obwodnicą Mielca w ciągu DW 985. Jej większa część będzie przebiegać wokół mieleckiego lotniska stąd „droga lotniskowa”.  

Reklama

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to niewiele ponad 66 mln zł (brutto). W przetargu wpłynęło 7 ofert, spośród nich jedna mieści się w tej kwocie, a druga nieznacznie ją przekracza.

To są dla nas  dobre informacje. Oznacza to, że są duże szanse, aby bez proceduralnych opóźnień rozpocząć inwestycję – powiedział Piotr Miąso.

Budowa drogi lotniskowej jest coraz bliżej. Cieszę się, że przetarg przebiega zgodnie z planem. To oznacza, że został bardzo dobrze przygotowany. O potrzebie powstania tej drogi mówimy od lat, teraz jest czas na jej realizację. Przypomnę, że 95 procent dofinansowania przyznał polski rząd w ramach „Polskiego Ładu”. To duża i znacząca pomoc. Wspierał nas i zadeklarował dalszą pomoc prezydent Mielca więc myślę, że optymizmem możemy czekać na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu, zakończenie prac projektowych i symboliczne wbicie pierwszej łopaty – dodał marszałek Władysław Ortyl. 

Roboty budowlane powinny rozpocząć się w 2025 r. – po zakończeniu fazy projektowej zadania. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Część trasy będzie przebiegać po zupełnie nowym śladzie. Właśnie te odcinki podlegać będą dodatkowym pracom projektowym. Powstaną dodatkowe warianty przebiegu, tak aby maksymalnie zminimalizować koszty społeczne budowy nowej drogi.

Reklama
Poprzedni artykuł20-latek pędził 121 km/h w zabudowanym
Następny artykułGminy Przemyśl i Wielkie Oczy z dofinansowaniem inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!