Strona główna BIESZCZADY Będą wybuchy i strzały. To tylko ćwiczenia

Będą wybuchy i strzały. To tylko ćwiczenia

0
Reklama

15 września 2023 r. w piątek, w godzinach od 10 do 13 w okolicach Jeziora Solińskiego, przede wszystkim w Solinie i Polańczyku, przeprowadzone zostaną ćwiczenia symulacyjne – reakcja na sytuację kryzysową o charakterze terrorystycznym pn. „Solina 2023”.

W ćwiczeniach, których celem jest sprawdzenie czasów reakcji oraz doskonalenie procedur sprawnego współdziałania służb, uczestniczyć będą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jak również jednostki Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, bieszczadzkiego WOPR-u, Państwowej Straży Rybackiej, Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Służby Więziennej oraz jednostki służb specjalnych. W ramach przedsięwzięcia planowane jest użycie pojazdów uprzywilejowanych i specjalnych, wozów pożarniczych, śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, łodzi służbowych, a także jednostek specjalnych wyposażonych w broń, amunicję oraz środki do pozorowania wybuchów i wystrzałów.

Podczas trwania ćwiczeń słyszalne będą odgłosy wybuchów i wystrzałów, prosimy o zachowanie spokoju i nie wykonywanie połączeń na numery alarmowe, a w razie wystąpienia czasowych problemów komunikacyjnych – o stosowanie się do poleceń odpowiednich służb.

Reklama
Poprzedni artykułStracili pozwolenie za nadmierną prędkość
Następny artykułSzymon Marciniak szkolił podkarpackich sędziów piłkarskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!