Strona główna WIADOMOŚCI Beatyfikacja rodziny Ulmów jeszcze w tym roku na Podkarpaciu

Beatyfikacja rodziny Ulmów jeszcze w tym roku na Podkarpaciu

0
Reklama

Ambasador Polski w Watykanie Adam Kwiatkowski poinformował, że jeszcze w tym roku na Podkarpaciu będzie mieć miejsce uroczysta beatyfikacja Rodziny Ulmów, bestialsko zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów w czasie II wojny.

Ambasador początkiem stycznia spotkał się z metropolitą przemyskim abp. Adamem Szalem i marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem, w sprawie upamiętnienia rodziny w kontekście spodziewanej beatyfikacji.

Reklama

Końcem ubiegłego roku dekret o męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci, w tym jednego nienarodzonego, podpisał papież Franciszek. Trwają ustalenia związane z miejscem i konkretną datą beatyfikacji. Kwiatkowski zapewnił, że uroczystość będzie miała miejsce na Podkarpaciu.

24 marca 1944 r. w Markowej na Podkarpaciu, Józef i Wiktoria Ulmowie, ich dzieci oraz ukrywani przez nich Żydzi zostali zamordowani przez Niemców w wyniku donosu. Dzień ten został ustanowiony przez Prezydenta RP Narodowym Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Reklama
Poprzedni artykułZima znów w regionie. Zasypane drogi, stłuczki, brak prądu
Następny artykułNiespokojna noc w regionie. Mnóstwo interwencji straży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!