Strona główna WIADOMOŚCI Badania osteoporozy. Zbadaj swoje kości!

Badania osteoporozy. Zbadaj swoje kości!

0
Reklama

Zbadaj swoje kości BADANIE OSTEOPOROZY:

20 lutego 2023 – SPZOZ – Szpital – ul. Leśna 22 w Leżajsku
21 lutego 2023 – ZOZ Arion Szpitale ul. Pojaska 5, Biłgoraj,
22 lutego 2023 – Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2, ul. Sportowa 6 – Przemyśl
23 lutego 2023 – Centrum Medycznym ul. Paderewskiego 5 Łańcut
23 lutego 2023 – Wojskowa Przychodnia Specjalistyczna ul. Langiewicza 4 Rzeszów
Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS Zapisy telefonicznie 512 351 600. Cena jednego badania wynosi 45 złotych www.osteoporozakrakow.pl Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza! Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju.

Reklama

Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych. Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa.

Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie. Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża. ZAPRASZAMY NA BADANIA.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!