Strona główna WIADOMOŚCI Apogeum czwartej fali na przełomie października i listopada

Apogeum czwartej fali na przełomie października i listopada

0
Coronavirus Pandemic. A disinfector in a protective suit and mask sprays disinfectants in the room. Protection of COVID-19 disease. Prevention of spreding pneumonia virus with surfaces we touch.
Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wywiadu dla Polsat News powiedział, że apogeum czwartej fali Covid-19 ma przypaść na przełom października i listopada.

„Apogeum czwartej fali przewidujemy na listopad i to raczej na jego drugą część. Prognozy mówią, że na koniec października będzie około 5 tysięcy zakażeń, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem z mojego punktu widzenia jest to, że szczyt zakażeń nie powinien przekroczyć 20 tys.” – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.

Reklama

Zapytany o możliwość zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych szef resortu zdrowia przyznał, że na 90% nie dojdzie do takiej sytuacji, jednak resort jest czujny i bada przyrost zakażeń.

Piotr Witwicki prowadzący Wydarzenia zapytał Niedzielskiego o możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Ten powiedział:

„Mamy większą tolerancję. Z jednej strony duża część społeczeństwa jest zaszczepiona, a duża przechorowała. Mamy – mniej więcej – 70 proc. odporności populacyjnej. To jest już dużo. Liczymy na nieco łagodniejszy przebieg czwartej fali. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo zachorowania niezaszczepionych. Mutacja Delta jest nawet sześciokrotnie bardziej zakaźna od wersji brytyjskiej”.

Reklama
Poprzedni artykułW listopadzie ponownie otwarty zostanie MOP Kaszyce
Następny artykułDwa śmiertelne wypadki na podkarpackich drogach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!