Strona główna WIADOMOŚCI Apogeum czwartej fali na przełomie października i listopada

Apogeum czwartej fali na przełomie października i listopada

0
Coronavirus Pandemic. A disinfector in a protective suit and mask sprays disinfectants in the room. Protection of COVID-19 disease. Prevention of spreding pneumonia virus with surfaces we touch.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wywiadu dla Polsat News powiedział, że apogeum czwartej fali Covid-19 ma przypaść na przełom października i listopada.

„Apogeum czwartej fali przewidujemy na listopad i to raczej na jego drugą część. Prognozy mówią, że na koniec października będzie około 5 tysięcy zakażeń, a najbardziej prawdopodobnym scenariuszem z mojego punktu widzenia jest to, że szczyt zakażeń nie powinien przekroczyć 20 tys.” – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zapytany o możliwość zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych szef resortu zdrowia przyznał, że na 90% nie dojdzie do takiej sytuacji, jednak resort jest czujny i bada przyrost zakażeń.

Piotr Witwicki prowadzący Wydarzenia zapytał Niedzielskiego o możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Ten powiedział:

„Mamy większą tolerancję. Z jednej strony duża część społeczeństwa jest zaszczepiona, a duża przechorowała. Mamy – mniej więcej – 70 proc. odporności populacyjnej. To jest już dużo. Liczymy na nieco łagodniejszy przebieg czwartej fali. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo zachorowania niezaszczepionych. Mutacja Delta jest nawet sześciokrotnie bardziej zakaźna od wersji brytyjskiej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here