Strona główna WIADOMOŚCI Anna Dymna spotkała się Kamilem Stawiarzem. Ten wywiad wyciska łzy

Anna Dymna spotkała się Kamilem Stawiarzem. Ten wywiad wyciska łzy

0
Reklama

Kamil Stawiarz z Krakowa ma 26 lat przeszedł wiele w życiu i wycierpiał. Postanowił opowiedzieć historie w programie „Spotkajmy się ” w TVP2 który był kręcony we Warszawie i udzielić wywiadu Pani Annie Dymnej.

Kamil w reportażu opowiedział jak wyglądało jego życie przed przyjściem na świat że jego mama miała guza na przysadce mózgowej stąd chłopiec musiał zostać wyciągany z brzucha wcześniej a jego mama musiała przejść operacje. Dzięki szybkiej interwencji i operacji jego mama widzi. Kamil przyszedł na świat jako wcześniak z powodu wcześniactwa oraz nieukształtowanych płuc Kamil Stawiarz miał problemy z oddychaniem również 11 miesięcy walczył pod respiratorem by przeżyć. Jego mamę po kilku dniach wypisali do domu po usunięciu guza na przysadce mózgowej mogła uczestniczyć wraz z mężem i modląc się by Kamil przeżył. Lekarze trzy krotnie ratowali Kamilowi ratowali życie możemy usłyszeć na nagraniu w programie  w reportażu „Spotkajmy się” które odbyło się 27 października.

Reklama

Kamil opowiedział też w programie swoja historie ze lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie ze nawet nie będzie chodził ani jadł. Jego mama i jego tata by go dostać do domu musieli zdać specjalistyczny kurs medyczny oraz zdać kurs pierwszej pomocy można usłyszeć w tym reportażu. Dzięki wysiłkom lekarzy z Krakowskiego Szpitala  Prokocimia na intensywnej terapii oraz jego rodzicom  Kamil funkcjonuje wyszedł z tego cudem. Przez 11 miesięcy był w szpitalu, po 11 miesiącach po zdaniu całego cyklu medycznego  kursu pierwszej pomocy przez jego rodziców Kamil mógł z nimi być do  drugiego roku życia  w domu słyszymy na nagraniu w programie przeprowadzającą wywiad Pani Anny Dymnej „Spotkajmy się” z Kamilem Stawiarzem który mówi o swoim zdrowiu.

Jak słyszymy w wywiadzie Kamil mówi ze dopiero po dwóch latach mineło jego całkiem zagrożenie zdrowotne.

To że Kamil chodzi i funkcjonuje jak sam mówi wielka zasługa jego rodziców i lekarzy ze Szpitala Prokocimia w Krakowie z oddziału Intensywnej Terapii medycznej.

Kamil urodził się też z wadą mikrocji jak słyszymy  na nagraniu przeprowadzonym w „Spotkajmy się” Kamil mówił ze z taką wada rodzą się dzieci od 1 tys do 10 tys urodzeń.Kamil w programie opowiada jakie ukończył szkoły ze chodził do szkoły podstawowej i gimazjum integracyjnej oraz ukończył szkołe zawodową elektormechanika oraz liceum zaoczne.Jak sam mówi zawdzięcza to wszystko swojej determinacji oraz rodzicom.

„Nieudane operacje ucha mikrocji u Kamila podejmowane w Krakowskim Szpitalu Rydgiera na Chirurgi Plastycznej”

Jak słyszymy w wywiadzie w programie „Spotkjamy się” Kamil Stawiarz opowiedział w programie Pani Anny Dymnej przeprowadzony w TVP2  o traumatycznych operacjach rekonstrukcji ucha i nieudanych.

Kamil na emisji powiedział ze przeszedł serie 8 nieudanych operacjach rekonstrukcji małżowiny w Krakowskim Szpitalu Rydgiera w latach 2011roku które nie udały się jak sam mówił został też zakażony gronkowcem złocistym.W nagraniu opowiedział co odczuwa po tych operacjach jak sam powiedział ma stany lękowe i depresje musi brać leki jest mu bardzo ciężko w życiu.Przez to nie może zdać kursu na prawa jazdy bo nie moze byc dopuszczony przez swój stan zdrowia.

Kamil w nagraniu przyznał ze od 2019 roku szuka lekarza który podejmie się naprawy u niego na nowo ucha i zrekonstruuje.Pisał maile do zagranicznych lekarzy ale nie byli wstanie podjąć się operacji po wczesniejszych juz nieudanych operacjach Szansa wydawało się ze sie pojawiła w 2020 roku jak Kamil mówił na nagraniu Polski profesor który miał go operować zadeklarował operować ale się niestety po zebranych srodkach na leczenie w 2021r profesor się wycofał z zabiegu rekonstrukcji ucha w 2022 roku u Kamila uznajac ze ryzyko jest.Kamil się nie poddał znalazł lekarza w 2022 w czerwcu ale jak sam mówi nie chce narazie zapeszać czeka cierpliwie na termin operacji.

Bardzo się cieszę ze udało mi się zainteresować Program „Spotkajmy się” w TVP2 oraz Pania Anne Dymną oraz Pania Rezyser a też Fundacje Mimo Wszystko bym mógł wystąpić -mówi nam 26 letni Kamil.

Jak sam Kamil Stawiarz mówi moim marzeniem było spotkać na żywo wspaniałą kobiete i wielki autorytet dla mnie Panią Anną Dymne i się udało na dodatek udało się ze Pani Anna Dymna przeprowadziła ze mna wywiad do programu ktory prowadzi „Spotkajmy się” mówi nam szczęśliwy 26 letni- Kamil Stawiarz.Jak sam mówi jest szczęśliwy z tego wywiadu myśle ze wiele osób co go oglądnie będzie mogło wyciągnąć z tego mojego przekazu coś ze warto walczyć o siebie-Mówi Kamil Stawiarz

Kamil opowiedział również w programie jak sobie radzi z wadą mikrocji więcej posłuchacie pod tym linkiem 

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/anna-dymna–spotkajmy-sie-odcinki,277063

Zachęcamy do oglądnięcia tego wywiadu. A Kamil jak sam mówi zachęca by walczyć o siebie.

Reklama
Poprzedni artykułNowe opłaty za kubki i pojemniki plastikowe
Następny artykułKiedy rusza runda wiosenna w ligach Podkarpackiego ZPN?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!