Strona główna WIADOMOŚCI Andrzej Duda: "Podkarpacie może być jak Bawaria"

Andrzej Duda: "Podkarpacie może być jak Bawaria"

0
Reklama

W Rzeszowie rozpoczął się Kongres 590.  Wydarzenie zgromadziło tysiące gości z całego świata, nie zabrakło również przedstawicieli władz centralnych na czele z Prezydentem Andrzejem Dudą, Premier Beatą Szydło oraz licznymi ministrami.

Kongres otworzył Marszałek  Władysław Ortyl, który podkreślił wagę innowacyjności w gospodarce i jej przełożenie na dobrobyt całego społeczeństwa. Poruszył również istotne dla całego województwa sprawy oraz jak ważnym jest to, że kongres odbywa się właśnie na Podkarpaciu:
„Przed rokiem mówiłem, że nasze województwo to właściwe miejsce do tego rodzaju dyskusji. Dziś jak najbardziej podtrzymuję te słowa. Ale chciałbym dodać, że przez 12 miesięcy zrobiliśmy kolejny postęp. Przypomnę tylko niektóre fakty. Dzięki wsparciu rządu pani premier Beaty Szydło mamy gwarancję budowy drogi S19 od Rzeszowa do granicy ze Słowacją. To strategiczna i kluczowa inwestycja dla nas, ale również dla całego kraju. Pamiętamy słowa premier Beaty Szydło sprzed roku o „Polskiej Bawarii” i będzie ona dostępna komunikacyjnie”.
Po Marszałku Ortylu wystąpił prezydent Andrzej Duda. Również on podkreślał olbrzymią rolę innowacyjności, zwrócił także uwagę na fakt, że  pomyślność polskich przedsiębiorstw jest bardzo ważna „dają miejsca pracy,
w których zwykły Polak  ma zarobić pieniądze zęby utrzymać rodzin
ę”.
Prezydent wypowiedział się również na temat naszego województwa:
Chciałbym, żebyśmy mogli za kilka lat powiedzieć, że nie tylko pod względem ambicji i charakteru, ale także pod względem rozwoju i poziomu życia Podkarpacie jest jak Bawaria. Jestem przekonany, że nas na to stać, bo jesteśmy narodem ludzi inteligentnych i zdeterminowanych. Bo potrafimy pracować!

Reklama
Poprzedni artykułJasionka, Rzeszów: Pierwszy dzień Kongresu 590 za nami
Następny artykułAutosan wygrał przetarg. Dostarczy 28 autobusów dla Sił Zbrojnych RP