Strona główna WIADOMOŚCI Akcja Trzeźwość. Kilkudziesięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Akcja Trzeźwość. Kilkudziesięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

0
Reklama

Każdy kierowca, który zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale przede wszystkim może mieć tragiczne konsekwencje. Równie niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, kiedy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić.  

Od piątku do niedzieli, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez trzy dni, w ramach działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 27 448 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 56 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 36 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 20 odpowie za wykroczenie.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Reklama
Poprzedni artykułŻołnierze 20. Przemyskiej BOT złożyli przysięgę [foto]
Następny artykułMołdawianin stracił prawo jazdy, bo przewoził za dużo osób

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!