Strona główna MIELEC Akademia Klasy Ekstra. Młodzi zawodnicy zagrali w Mielcu

Akademia Klasy Ekstra. Młodzi zawodnicy zagrali w Mielcu [foto, video]

0
Reklama

Jak wiele dla piłkarskiego środowiska znaczy obecność klubu z województwa w rozgrywkach Ekstraklasy można było przekonać się dzisiaj w Mielcu. Oprócz cotygodniowych emocji kibiców „Dumy Podkarpacia”, nawiązywania do dawnej, chlubnej przeszłości, nieocenioną korzyścią na przyszłość jest promocja wśród dzieci ducha sportu, mądrej rywalizacji i zmagań ze swoimi słabościami.

Dzięki projektowi finansowanemu przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki tysiące dzieci w skali całego kraju mogą rozegrać turnieje i uczestniczyć w imprezach towarzyszących.

Reklama

– Wykorzystując potencjał każdego z klubów Ekstraklasy, projekt adresujemy głównie do zawodników trenujących w mniejszych akademiach. Poprzez udział w Akademiach Klasy Ekstra młodzi sportowcy mogą poczuć, że Ekstraklasa jest dostępna również dla nich. Z pewnością dla młodych graczy jest to również duża dawka motywacji na drodze do kariery profesjonalnego piłkarza – opowiada Tomasz Zabielski, inicjator projektu Akademie Klasy Ekstra.

Ekstraklasowe zespoły zapraszają do siebie dzieci z sąsiednich, zaprzyjaźnionych akademii. Choć rozgrywany jest turniej, nie wyłania on zwycięzców, nagrodzony jest każdy uczestnik. Ani porażka ani zwycięstwo w rozgrywkach nie mogą tego dnia przesłonić radości z gry w piłkę i często pierwszego bliskiego kontaktu ze światem polskiej piłki na tak wysokim szczeblu.

Bardziej niż zawodami, spotkanie to jest sportowym piknikiem rodzinnym, na który zaproszeni są także rodzice i opiekunowie. Głównym prowadzącym imprezy jest Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), którego szczególnie w czasie rozgrzewki wspiera Kacper Lachowicz (Kacpa), trener koszykówki – od kilkunastu lat współprowadzący Marcin Gortat Camp.

W tym roku spotkania z cyklu Akademie Klasy Ekstra rozpoczął 9 maja Radomiak Radom, ostatnie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 29 maja w Gdańsku.

Dziś piłkarskie akademie z Podkarpacia zgromadziły się na obiektach Stali Mielec. Pomimo zapowiadanego deszczu nie brakowało chętnych do sportowej rywalizacji, zabawy i spotkania z piłkarzami FKS. Pośród przybyłych gości pojawili się Bartosz Mrozek, Kamil Kruk, Adam Ratajczyk, Fryderyk Gerbowski, Konrad Guca, Adrian Soboń, Leandro i obchodzący urodziny Bartłomiej Ciepiela. Temu ostatniemu dzieci złożyły śpiewane życzenia.

Młodzi piłkarze śpiewają 100 lat dla Bartka Ciepieli – YouTube

Młodzi piłkarze nie mogli doczekać się oczywiście swoich meczów, najpierw jednak jako profesjonaliści odbyli wspólną rozgrzewkę, która wszystkim sprawiła dużo radości.

Dzieci miały okazję oglądać pokazowe potyczki teqballa. Na specjalnych stołach, przypominających ping-pongowe toczyły się niesamowite wymiany piłek; zawodnicy popisywali się swoim wyszkoleniem technicznym. Wśród nich był Patryk Kamiński, reprezentant Polski w tej dyscyplinie.

Reklama
Poprzedni artykułZasnął za kółkiem. Doszło do czołowego zderzenia
Następny artykułNie żyje Bolesław Biega. Bohater najsłynniejszego zdjęcia z Powstania Warszawskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj