Strona główna PRZEWORSK Afera polityczna w Przeworsku. Starosta zawiadomił Prokuraturę

Afera polityczna w Przeworsku. Starosta zawiadomił Prokuraturę

0
Reklama

W starostwie powiatowym w Przeworsku trwa polityczna walka. Radni skupieni wokół Klubów Radnych Powiatu Przeworskiego – Prawo i Sprawiedliwość oraz Łączy nas Powiat Przeworski zorganizowali konferencję prasową, podczas której wyjawili, że dążą do odwołania przewodniczącej rady powiatu, Agnieszki Bukowej-Jedynak m.in. za okoliczność prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa.

Do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu wpłynął wniosek o możliwość popełnienia przestępstwa przez przewodniczącą. Zdaniem starosty przeworskiego, Bogusława Urbana i wicestarosty Jacka Kierepki, przewodnicząca rady miała zlecić pobicie tych dwóch.

Reklama

Doszły do nas informacje, że pani przewodnicząca rzekomo miała zlecić pobicie pana starosty i mojej osoby. Jest to dla nas szokiem. Nie możemy na takie działania wydawać swojej zgody- powiedział Jacek Kierepka.

Starostwo przesłało materiał z wycinkami wypowiedzi, w trakcie sesji rady powiatu:

Według starosty i wicestarosty, Bukowa-Jedynak miała nakłaniać pewną osobę do pobicia samorządowców. Za „zlecenie” miała otrzymać sporą sumę pieniędzy. W czasie konferencji nie padły konkretne kwoty ani nazwisko, jednak samorządowcy zapewnili, że we wniosku do organu ścigania załączyli niezbędne informacje. Powiadomili też dziennikarzy, że sami złożyli już wyjaśnienia w sprawie.

Rozumiem walkę polityczną. Natomiast w takich sprawach, gdzie wchodzi kwestia pobicia, innego wyjścia nie ma. Człowiek musi dbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny- mówił starosta Urban.

Ośmiu radnych powiatu domaga się odwołania radnej. Złożono wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym, podczas której odbędzie się głosowanie za odwołaniem Agnieszki Bukowej-Jedynak.

Oskarżona przez starostę i wicestarostę odpiera zarzuty. Zostałam oskarżona bez podania jakichkolwiek dowodów o to że jakobym miała zlecić pobicie Starosty i jego zastępcy. Stanowczo temu zaprzeczam. Oświadczam, iż nie ma mojej zgody na znieważanie mojej osoby poprzez pomawianie mnie. Działania podejmowane przez Starostę przypominają poprzednią epokę, gdzie ludzi niszczyło się właśnie takimi metodami. Jestem przekonana że organy do tego powołane dogłębnie wyjaśnią całą sytuację i doprowadzą do osądzenia osoby bądź osób które za tym procederem stoją. Zawsze w swojej pracy kieruję się dobrem i prawdą- podała radna w mediach społecznościowych.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!