Strona główna LEŻAJSK A miało być pięknie. Beton zamiast drzew po rewitalizacji

A miało być pięknie. Beton zamiast drzew po rewitalizacji

0
Fot. Facebook

Leżajsk, będący jednym z mniejszych miast w regionie, które odwiedza sporo turystów, ze względu na duże walory turystyczne, szereg zabytków i miejsc związanych z historią, stał się ostatnio głośnym miejscem. Wszystko za sprawą rewitalizacji rynku, w czasie którego zmiany zaszły i to diametralnie, a niekorzyść miasteczka.

Tuż przed rozpoczęciem rewitalizacji obiektu burmistrz miasta Ireneusz Stefański zapewniał: W założeniach podkreślono, że rynek powinien otrzymać takie funkcje, które pozwolą mu stać się miejską atrakcją, należy połączyć to co historyczne, z tym co współczesne. Rynek powinien stać się wizytówką miasta, przyjazną dla mieszkańców i przyciągającą przyjezdnych. Nowe oblicze rynku powinno mieć charakter kameralnego i eleganckiego wnętrza w skali miasta.

Dofinansowany ze środków Unii Europejskiej za sprawą zarządu województwa remont i rewitalizacja były dość kosztowne. Łącznie remont wyniósł ok. 14 mln złotych, w tym połowa była wydatkowa ze środków UE.

Dziennikarz 300gospodarka Daniel Rząsa opublikował na Twitterze zestawienie, na którym widzimy leżajski rynek przed i po rewitalizacji.

Niestety, nie można wprowadzić zmian w budowie rynku przez okres 5-ciu lat, ze względu na umowę unijną. Cały rynek wyłożony kamiennymi płytami zmienił swoje oblicze z dobrze zacienionego, dającego cień i ochłodę w upał miejsca, w „betonozę”.

Mieszkańcy czują oburzenie obecnym wyglądem rynku, jednak ich złość nie jest w stanie już nic zmienić. Protesty i uwagi mogły być składane w czasie zanim doszło do prac.

Poprzedni artykułSusza hydrologiczna. Niski stan wód w rzekach
Następny artykułNie żyje 60-latek. Utonął w zalewie w Przychojcu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj