Strona główna SANOK 93-latka w głębokiej hipotermii trafiła do szpitala. Pomocy udzielili sąsiedzi

93-latka w głębokiej hipotermii trafiła do szpitala. Pomocy udzielili sąsiedzi

0
Reklama

Zgłoszenie i podjęte działania pomogły 93-letniej kobiecie, która w stanie głębokiej hipotermii trafiła do szpitala. Wyziębioną seniorkę znaleźli sąsiedzi, którzy udzielili jej pomocy i wezwali służby ratunkowe. Dzięki ich reakcji mieszkanka gminy Zarszyn trafiła do szpitala.


Dzisiejszej nocy sanoccy policjanci zostali powiadomieni o starszej kobiecie, która w stanie głębokiej hipotermii, została przywieziona do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 93-letnia mieszkanka gminy Zarszyn wyszła z domu na zewnątrz, przewróciła się i nie mogła samodzielnie wstać. Seniorkę leżącą w śniegu znaleźli sąsiedzi, którzy natychmiast wezwali służby ratunkowe, a przed przyjazdem załogi karetki pogotowia, wnieśli kobietę do swojego domu.93-latka była skrajnie wyziębiona. W stanie głębokiej hipotermii trafiła do szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna.
Najbliższe prognozy pogody przewidują wysoki spadek temperatury. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych, mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas mrozów. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112. Nasze działanie może uratować ludzkie życie.

Reklama