Strona główna TARNOBRZEG 83-latka zaufała oszustowi, straciła pieniądze

83-latka zaufała oszustowi, straciła pieniądze

0
Reklama

Policjanci ostrzegają przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że kradną seniorom emeryturę lub latami odkładane oszczędności. Wczoraj 83-letnia mieszkanka Tarnobrzega, wpuściła do mieszkania oszusta. Mężczyzna podając się za urzędnika, przyszedł z wnioskiem dofinansowania za ogrzewanie, wykorzystał nieuwagę staruszki i zabrał jej oszczędności. Apelujemy do osób starszych o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14. Funkcjonariusze ustalili, że do jednego z mieszkań w bloku, zadzwonił domofonem mężczyzna, który podawał się za urzędnika i oferował dofinansowanie do ogrzewania. 83-letnia kobieta, wpuściła do swojego mieszkania nieznajomego mężczyznę. Podczas wypełniania wniosku, oszust poinformował seniorkę, że przed otrzymaniem dopłaty musi, ona wpłacić 6 tys. zł. Seniorka nie miała takiej kwoty. Dzięki tej informacji sprawca odkrył, gdzie kobieta trzyma swoje oszczędności i ją okradł. Łupem przestępcy padło 4 300 zł.

Reklama

Rysopis sprawcy:

wiek ok. 40 lat, wzrost ok. 180 cm, szczupłej budowy ciała, ciemne krótkie włosy, ciemny zarost. Mężczyzna ubrany był w ciemną kurtkę i ciemne spodnie.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, pokój nr 224, lub tel. 47 825 33 30, 47 825 34 24.
 

PAMIĘTAJMY!!!

  • Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni. Pod różnymi pretekstami wyłudzają często spore sumy pieniędzy. Zanim wpuścisz do mieszkania osobę podającą się za pracownika administracji, gazowni, prowadzącą sprzedaż bądź też informującą o konieczności sprawdzenia odpływu wody, ścieków lub każdą inną obcą osobę, bądź ostrożny i poproś o stosowny dokument. Uczciwa osoba zrozumie takie postępowanie, a przestępcę zrazi to do dalszego działania,
  • Nie pozostawiaj nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu i korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.
Reklama
Poprzedni artykułNie ustąpił pierwszeństwa i doszło do wypadku [foto]
Następny artykułMaszyna TBM w drodze. Sprawdź plan przejazdu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!