Strona główna JAROSŁAW 70-latek złamał zasady kwarantanny. Jeździł rowerem po ulicy

70-latek złamał zasady kwarantanny. Jeździł rowerem po ulicy

0
Reklama

Wysoka grzywna może grozić mężczyźnie, który zlekceważył zasady kwarantanny domowej. W czasie kontroli policjantów, 70-latka nie było w domu. Mundurowi zauważyli go jadącego rowerem, w jednej miejscowości w gminie Radymno.


Każdego dnia policjanci realizują zadania związane ze sprawdzaniem osób objętych kwarantanną domową. Większość przestrzega zasad i się do nich stosuje. Niestety zdarzają się i tacy, którzy je po prostu lekceważą. Do takiej sytuacji doszło w sobotę. Policjant z komisariatu w Radymnie wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, pojechali sprawdzić, czy 70-letni mieszkaniec gminy Radymno, przebywa w miejscu, gdzie ma odbywać kwarantannę. Niestety mężczyzny nie zastali w domu.Podczas pełnionej służby, policjant i żołnierz zauważyli 70-latka jadącego rowerem. Przypomnieli mężczyźnie o obowiązkach związanych z zarządzoną kwarantanną oraz poinformowali o czekających go konsekwencjach.
Informacja o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny przez 70-latka została przesłana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu i sądu.
Policjanci kolejny już raz przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Każdy z nas, mając na względzie bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich obywateli naszego kraju, powinien odpowiedzialnie przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

Reklama
Poprzedni artykułStrażak ochotnik podpalał trawy. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego
Następny artykułSenat odrzucił ustawę o wyborach korespondencyjnych