Strona główna JAROSŁAW 47 granatów moździerzowych wykopano przy budowie drogi

47 granatów moździerzowych wykopano przy budowie drogi

0
Reklama

Policjanci zabezpieczają miejsce odnalezienia niewybuchów w Wietlinie Trzecim. Silnie skorodowane granaty moździerzowe w ilości 5 szt., wykopali pracownicy wykonujący prace przy budowie drogi. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchów i powiadomili saperów. Okazało się, że granatów jest znacznie więcej. Trwają czynności wykonywane przez saperów, którzy do tej pory podjęli i zabezpieczyli 47 szt.

Wczoraj, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony o ujawnieniu niewybuchów przez pracowników firmy wykonujących prace przy budowie drogi w Wietlinie Trzecim. Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Radymnie. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to 5 szt. skorodowanych granatów moździerzowych, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Reklama

Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Na miejscu okazało się, że niewybuchów jest znacznie więcej. Trwają czynności wykonywane przez saperów, którzy do tej pory podjęli i zabezpieczyli 47 szt. granatów.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów – nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Reklama
Poprzedni artykułPrzekroczył prędkość o 80 km/h. Stracił prawo jazdy
Następny artykułKoki Hinokio podpisał kontrakt ze Stalą Mielec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!