Strona główna JAROSŁAW 46-latkowi groziło wychłodzenie

46-latkowi groziło wychłodzenie

0
Reklama

Zima to bardzo trudny okres dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności. Nocowanie w miejscach, które nie nadają się do przebywania, mogą okazać się niebezpieczne z uwagi na spadki temperatur.

W poniedziałek, dzielnicowi z Posterunku Policji w Wiązownicy kontrolowali pustostany i inne miejsca, w których schronienia mogą szukać osoby zmagające się z bezdomnością. Po godz. 20, w opuszczonym budynku po starej fabryce farb w Ryszkowej Woli, zauważyli śpiącego mężczyznę. Z uwagi na ujemną temperaturę, która stanowiła dla 46-latka realne zagrożenie wychłodzenia organizmu, podjęli decyzję o przewiezieniu go do schroniska dla bezdomnych. Tam mężczyzna znalazł schronienie.

Reklama

Policjanci apelują do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat osób, które szukają miejsc noclegowych w pustostanach czy altanach działkowych. Kiedy zauważymy taką osobę zaalarmujmy Policję! Nie bądźmy obojętni. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Warto też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy naniesiony sygnał jest sprawdzany przez policjantów, którzy mogą szybko zareagować i pomóc osobom narażonym na wychłodzenie.

Reklama
Poprzedni artykułAkt oskarżenia dla członków gangu rozpracowanego przez śledczych ze straży granicznej
Następny artykułSprawcy pobicia w rękach policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!