Strona główna WIADOMOŚCI 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

0
Reklama

Dziś o godz. 10:00 na Jasną Górę dotarła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka. Zgromadziła ona w swych szeregach 1 tys. 550 osób w 13 grupach. W ciągu 10 dni pątnicy przeszli 300 km.


Jak co roku całą drogę przebył z pielgrzymami biskup pomocniczy diecezji Edward Białogłowski. Na Jasnej Górze na pątników oczekiwał biskup diecezjalny Jan Wątroba. Hasłem tegorocznego wędrowania były słowa: „Zawsze będę z wami”. Najmłodszy pielgrzym miał 7 miesięcy, a najstarszy 81 lat. Wśród pątników był pielgrzym, który szedł wszystkie 40 razy w pielgrzymce. Przewodnikiem był ks. Witold Wójcik. We wszystkich grupach szło 55 księży, 17 kleryków, 7 diakonów i 18 sióstr zakonnych.

Pielgrzymi, którzy weszli na Jasną Górę przed południem, zgromadzili się na wspólnej Mszy św. z pątnikami z innych części kraju o godz. 11.30.

Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba, biskup diec. rzeszowskiej, koncelebrowali: bp Tadeusz Pikus, biskup drohiczyński; bp Edward Białogłowski z Rzeszowa, ; bp Krzysztof Zadarko, biskup pomocniczy diec. koszalińsko-kołobrzeskiej; bp Wiesław Śmigiel, biskup pomocniczy diec. pelplińskiej.
Na stronie diecezji rzeszowskiej znajduje się relacja zdjęciowa z zakończenia pielgrzymki.
Za: BPJG

Reklama
Reklama