Strona główna WIADOMOŚCI 3 PBOT będzie szkolić młodzież z regionu

3 PBOT będzie szkolić młodzież z regionu

0
Reklama

W środę, 30 sierpnia 2023 r. w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej miało miejsce uroczyste podpisanie Porozumień o współpracy z wojskowymi Jednostkami Patronackimi wskazanymi przez MON do realizacji Programu szkolenia uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

Porozumienia zostały podpisane przez płk. Michała Małyskę -dowódcę 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i odpowiednio przez dyrektorów: LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, Technikum w ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, LO w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, LO Sportowe w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej.

Reklama

Porozumienia określające zasady współpracy szkół i 3 Podkarpackiej Brygady OT w zakresie realizacji programu kształcenia dla Oddziałów Przygotowania Wojskowego dotychczas były podpisane z sześcioma szkołami. Kolejne patronaty stanowią wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom a w dalszej perspektywie czasowej wpływać będą na zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. Kształcenie w Oddziałach Przygotowania Wojskowego wybiera młodzież zainteresowana tematyką wojskowości, zamierzająca kontynuować w przyszłości edukację w akademiach wojskowych lub podejmować terytorialną, lub zawodową służbę wojskową.

Celem porozumienia jest zrealizowanie programu szkolenia uczniów w Oddziale Przygotowania Wojskowego w zakresie praktycznych umiejętności przydatnych w służbie wojskowej, kształtowanie postaw patriotycznych i obronnych jak również wspólnego działania na rzecz obronności państwa oraz rozwijania wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności i miłości za Ojczyznę.

Poprzedni artykułGrzegorz B. udusił szwagierkę sznurkiem. Jest komunikat prokuratury
Następny artykułRatownicy medyczni otrzymają nowy sprzęt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!