Strona główna KOLBUSZOWA 16-latka wjechała w budynek. Nie wiedziała jak hamować

16-latka wjechała w budynek. Nie wiedziała jak hamować

0
Reklama

Uszkodzony samochód i elewacja budynku, to konsekwencje nieodpowiedzialnej przysługi koleżeńskiej jaką wyświadczyła 19-latka swojej młodszej koleżance, która chciała nauczyć się jeździć samochodem. 16-latka nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek. W sprawie interweniowali kolbuszowscy policjanci.

W piątek wieczorem policjanci interweniowali na ul. Wolskiej w Kolbuszowej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia budynku przez kierującą seatem. Na miejscu zgłoszenia policjanci zastali dwie kobiety, 19 i 16-latkę.

19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć ale nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie kobiety były trzeźwe.

Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie.

Reklama

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kolbuszowscy policjanci.

Policjanci przypominają, że zgodnie z  art.  96.  §  1.  pkt 2  Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń – właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.

Poprzedni artykułZamek Tarnowskich w Tarnobrzegu – Obecnie muzeum historyczne
Następny artykuł21-latek okradł z oszczędności własną babcię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!