Strona główna SPORT 16-latek odpowie za atak z nożem w ręku

16-latek odpowie za atak z nożem w ręku

0
Reklama

W poniedziałek po południu, rzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ul. Mikołajczyka, została zaatakowana dziewczynka. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak ustalono, 12-latka została zraniona ostrym narzędziem przez nieznanego napastnika. Z relacji matki pokrzywdzonej dziewczynki wynikało, że wspólnie ze swoimi dwiema córkami wracała do domu.12-latka została przed blokiem ponieważ miała pójść do sklepu i wówczas została zaatakowana. Dziewczynka zdoła jeszcze poinformować o całej sytuacji swoją matkę, która wezwała pomoc. Ranna nastolatka została przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia, ale przede wszystkim ich celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy, żeby wyeliminować możliwość zaistnienia podobnej sytuacji. Policjanci sprawdzali każdy trop i sygnał, który mógłby przyczynić się do zatrzymania napastnika.  

Reklama

Ich determinacja przyniosła efekty. Wczoraj po południu, rzeszowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Rzeszowa. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie. Prokurator, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, skieruje wniosek do Sądu Rodzinnego o wszczęcie postępowania przeciwko nieletniemu oraz m.in. zastosowanie środków tymczasowych, a przede wszystkim umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich.

Reklama
Poprzedni artykułWybudzono 12-letnią dziewczynkę, którą zaatakował nożownik
Następny artykułFotopułapka zarejestrowała atak niedźwiedzia na ekologa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!