Strona główna ZDROWIE Chcesz mieć piękna skórę? Jest jeden sposób

Chcesz mieć piękna skórę? Jest jeden sposób

0
Reklama

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników organizmu odpowiadających za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Niestety, z biegiem lat ciało traci zdolność do naturalnej jego produkcji. Jak pobudzić organizm do ponownej produkcji tego białka?

 
Kolagen jest obecny w różnych produktach spożywczych, takich jak: galaretki, gęste zupy na kościach, kurze łapki czy selcesony, znajdziemy go również w parówkach i to zazwyczaj tych uważanych za produkty niskiej jakości.  Niedobory tego składnika odżywczego  najlepiej uzupełnić naturalnie z pożywienia, jest on lepiej przyswajalny niż ten sztuczny z suplementów diety, jednak warto zastanowić się także nad tym rozwiązaniem. Wzmocnie skóry, zapobieganie jej wiotczeniu i przywracanie jędrność, zwalczanie celulitu to główne pozytywne efekty stosowania kolagenu.
Kolagen pomaga również w usuwaniu blizn i gojeniu się ran, a także na ogromny wpływ na zdrowie naszej tkanki łącznej i ścięgien. Białko kolagenowe pomoże też w walce z wypadającymi włosami, gdyż jego niedobór powoduje dużą łamliwość mieszków włosowych.
 
Autorami informacji o kolagenie są specjaliści Zdrowie i uroda w Twoich rękach.

Reklama
Poprzedni artykułMielec: Powstanie Aleja Gwiazd Mieleckiego Sportu [WIZUALIZACJA]
Następny artykułStalowa Wola: Policja poszukiwała zaginione dzieci