Strona główna JAROSŁAW 12 i 11-latek kierowali motocyklami niedopuszczonymi do ruchu

12 i 11-latek kierowali motocyklami niedopuszczonymi do ruchu

0
Reklama

Policjanci z posterunku w Wiązownicy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nastolatków, którzy bez uprawnień jeździli motocyklami niedopuszczonymi do ruchu. Pojazdy nie posiadały tablic rejestracyjnych, oświetlenia, kierunkowskazów, numerów VIN, badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Pod koniec minionego tygodnia, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Szówsku na ul. Sanowej, po drodze publicznej, nastolatkowie jeżdżą motocyklami. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z posterunku w Wiązownicy.

Reklama

Na wskazanej ulicy, policjanci zauważyli dwóch motocyklistów, których zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało, motocyklami typu cross, kierowali 12 i 11-latek, obaj mieszkańcy gminy Wiązownica. Chłopcy nie posiadali uprawnień do kierowania takimi pojazdami. Dodatkowo motocykle nie posiadały tablic rejestracyjnych, oświetlenia, kierunkowskazów, numerów VIN, badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę swoich rodziców. Stróże prawa wyjaśniają okoliczności wejścia w posiadanie jednośladów przez chłopców oraz braku nadzoru rodziców nad dziećmi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli motocykle na policyjnym parkingu. Mundurowi poinformują Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku obowiązkowego ubezpieczenia. Za brak takiej polisy grożą surowe kary finansowe.

Policja apeluje o nadzór rodziców nad dziećmi. Takie pojazdy jak quad, motocykl crossowy czy nawet motorower, to nie zabawki. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi. Kierowanie motocyklem, motorowerem wymaga zdobycia umiejętności i co najważniejsze znajomości przepisów ruchu drogowego. Wsiadanie za kierownicę bez uprawnień może być tragiczne w skutkach.

Poprzedni artykułSprzedał towar oszustowi. Dzięki szybkiej reakcji nie stracił oszczędności
Następny artykułIdą przymrozki. Czeka nas zimna noc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!