Strona główna PRZEMYŚL Zapowiada się ciekawy sezon futbolu amerykańskiego w regionie!

Zapowiada się ciekawy sezon futbolu amerykańskiego w regionie!

0
Reklama

Liga Futbolu Amerykańskiego opublikowała pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego sezonu. W LFA2, czyli na drugim poziomie rozgrywkowym w 2019 roku wystąpią aż dwa kluby z województwa podkarpackiego – Rzeszów Rockets oraz absolutny debiutant na tym poziomie, Przemyśl Bears.
128 meczów na czterech szczeblach rozgrywkowych, ponad 215 godzin internetowych transmisji, 5 spotkań w telewizji kablowej Vectra i ponad półtora tysiąca zarejestrowanych zawodników – to tylko niektóre liczby, jakimi pochwalić się może Liga Futbolu Amerykańskiego po sezonie 2018. 17 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w LFA, na którym podsumowano tegoroczne rozgrywki i dyskutowano nad dalszymi planami rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zatwierdzony został już również wygląd przyszłorocznych rozgrywek elity, czyli LFA1 oraz jej zaplecza – LFA2.
Rockets tegorocznego sezonu nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych, bowiem nie udało im się awansować do fazy play-off. Rzeszowianie nadzieje na wyjście z grupy mieli aż do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, jednak ostatecznie sztuka ta im się nie udała i zakończyli kampanię 2018 z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek. W stolicy Podkarpacia liczą więc, że w przyszłym roku uda się poprawić ten wynik.
Przemyśl Bears natomiast w tym roku powrócili na futbolową mapę Polski po dwuletniej przerwie. Klub, który ma w swoim dorobku dwa medale rozgrywek ośmioosobowych (srebro w 2013 i brąz w 2014 roku), w tym sezonie prezentował się w Lidze Rozwojowej LFA9 dla zespołów składających się z dziewięciu graczy. Choć na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że tegoroczna kampania okazała się dla Niedźwiedzi całkowicie stracona (przegrali wszystkie cztery spotkania), rzeczywistość jest zupełnie inna. W Przemyślu sprawdzili się pod względem organizacyjnym oraz sportowym i zarażają pasją do futbolu kolejnych chętnych. Mimo braku choćby jednego zwycięstwa, wszystkie mecze Bears kończyły się niewielką różnicą punktów. Wystarczy tylko wspomnieć, że w fazie grupowej zespół ten mierzył się dwukrotnie z późniejszym mistrzem ligi – rezerwami Kraków Kings. Przemyskie Niedźwiedzie najpierw uległy Królom na wyjeździe 27:34, a w rewanżu przed własną publicznością zaserwowali fantastyczne widowisko, zakończone rezultatem 42:44. Po tegorocznych rozgrywkach w klubie uznano, że pora na kolejny krok w kierunku rozwoju futbolu amerykańskiego w Przemyślu i po raz pierwszy w historii Bears przystąpią do rywalizacji w tradycyjnej, jedenastoosobowej odmianie tego sportu.
LFA2 podobnie jak w tym roku podzielona będzie na dwie grupy. W sezonie zasadniczym każdy zespół rozegra sześć spotkań. Dwie najlepsze drużyny w obu grupach awansują do półfinałów. Na wschodzie prócz Rzeszów Rockets i Przemyśl Bears znaleźli się Tytani Lublin oraz Silesia Rebels. W grupie zachodniej zagrają natomiast Angels Toruń, Białe Lwy Gdańsk, Jaguars Kąty Wrocławskie i Miners Wałbrzych.
Przyszłoroczny sezon LFA2 wystartuje 8 czerwca 2019 roku. Szczegółowy terminarz zostanie podany w najbliższych miesiącach. Mecze w ramach LFA będzie można już niebawem oglądać nie tylko za pośrednictwem internetowych transmisji, ale również na „szklanym ekranie” na kanale 250 telewizji kablowej Vectra. Sezon futbolowy ruszy natomiast 23 marca, kiedy to do gry przystąpią drużyny z najwyższej ligi – LFA1. Aktualnym mistrzem Polski są futboliści Lowlanders Białystok, którzy 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu na oczach niemal pięciu tysięcy kibiców sensacyjnie pokonali obrońców tytułu – Panthers Wrocław 14:13.

Reklama
Poprzedni artykułLeżajsk: Wybrano Starostę Leżajskiego!
Następny artykułMieszkanka Podkarpacia wygrała "Eurowizję Junior" !