Strona główna BRZOZÓW Zadzwonił pod 112 z fałszywym zgłoszeniem. Grozi mu do 8 lat więzienia

Zadzwonił pod 112 z fałszywym zgłoszeniem. Grozi mu do 8 lat więzienia

0
Reklama

Za fałszywe zgłoszenie o zagrożeniu odpowie 42-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który wczoraj wprowadził w błąd wszystkie służby ratownicze. Mężczyzna zaalarmował, że jakiś człowiek został przysypany ziemią i jego życie jest zagrożone. Na miejsce skierowano policjantów, zespół pogotowia ratunkowego i strażaków. Okazało się, że takiej sytuacji nie było. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, około godz. 11:30, brzozowscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem 42-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego. Z  jego treści wynikało, że na terenie posesji w rejonie cmentarza w Humniskach doszło do sytuacji zagrażającej życiu człowieka.

Reklama

„Proszę mnie połączyć z policją, o wypadek chodzi….człowiek siedział na krześle przewrócił się i przysypała go ziemia, … za chwileczkę może być za późno” –  te słowa zaalarmowały wszystkie służby ratownicze. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, zespół karetki pogotowia ratunkowego i trzy zastępy straży pożarnej.  

Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego. Mężczyzna z wielkim przekonaniem wskazywał funkcjonariuszom miejsce, w którym rzekomo miał leżeć człowiek przysypany ziemią. Jednak zgłoszenie okazało się bezzasadne, do takiej sytuacji nie doszło. Czynności w miejscu, które zgłaszający wskazywał jako miejsce wypadku, nie potwierdzały jego słów. Nie było tam żadnego człowieka potrzebującego pomocy, jak również ziemi, która miałaby go przysypać.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 42-latka. Badanie na alkomacie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.   

42-latek odpowie za swoje zachowanie. Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

„ Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Policja ostrzega, że takie bezpodstawne zaangażowanie służb do działań może spowodować to, że osoba, która będzie faktycznie będzie potrzebowała pomocy może jej nie otrzymać lub otrzyma ją z opóźnieniem. Dlatego apelujemy o rozwagę.

Reklama
Poprzedni artykułPijany 23-latek z pasażerkami w aucie wjechał wprost pod radiowóz
Następny artykułRanił nożem partnerkę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!