Strona główna JAROSŁAW W czasie remontu drogi wykopano pocisk artyleryjski

W czasie remontu drogi wykopano pocisk artyleryjski

0
Reklama

Operator koparki, podczas prac ziemnych przy remoncie drogi w Tuczempach, wykopał niewybuch. O znalezisku powiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj około godz. 11, oficer dyżurny jarosławskiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas remontu drogi w Tuczempach. Operator koparki, w trakcie prowadzonych prac ziemnych zauważył, że podczas wysypywania ziemi z łyżki, wypadł z niej przedmiot przypominający niewybuch. Przerwał pracę i o znalezisku powiadomił policję.

Reklama

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z jarosławskiej komendy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski długości około 70 cm i średnicy około 8 cm z ładunkiem bojowym, zapalnikiem i ładunkiem miotającym, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Pocisk pomimo upływu czasu stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia, ze względu na zachowane wartości bojowe.

Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Do czasu przyjazdu saperów miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczali policjanci. Ruch na ul. Mickiewicza został chwilowo wstrzymany do czasu transportu przez saperów pocisku do wozu saperskiego.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

Reklama
Poprzedni artykułPijany przyjechał po swojego syna
Następny artykułStracił panowanie nad skuterem. Miał 3,5 promila

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj