Strona główna ROPCZYCE Zgłosił, że raniono nożem kobietę. Odpowie za bezpodstawne wezwanie

Zgłosił, że raniono nożem kobietę. Odpowie za bezpodstawne wezwanie

0
Reklama

Za bezpodstawne wezwanie policjantów odpowie 50-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że w miejscowości Zagorzyce kobieta została raniona nożem. Gdy mundurowi przyjechali na interwencję okazało się, że taka sytuacja nie miała miejsca.

Pod koniec kwietnia br., dyżurny ropczyckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Zagorzyce, znajduje się kobieta, która miała zostać raniona nożem. Zgłoszenie zostało przez policjantów potraktowane bardzo poważnie, a na miejsce niezwłocznie udały się dwa patrole oraz zespół ratownictwa medycznego.

Reklama

W miejscu, gdzie miało dojść do tego zdarzenia trwała libacja alkoholowa. W jej trakcie, jeden z uczestników, w wyniku kłótni z koleżanką, zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że kobieta została raniona nożem. W rzeczywistości, jak tłumaczył, chciał aby została przebadana przez zespół medyczny, jednak nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego zaalarmował służby o sytuacji, która się nie wydarzyła.

Obecna na miejscu kobieta, stanowczo zaprzeczyła by ktokolwiek miał zaatakować ją nożem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zgłaszający miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski na miejscu interwencji celowo wprowadzał w błąd policjantów, co do swojej tożsamości.

50- letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy! Nieuzasadnione wezwanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!