Strona główna WIADOMOŚCI Trwa kurs podoficerski w 3. PBOT

Trwa kurs podoficerski w 3. PBOT

0
Reklama

Od poniedziałku 10 lipca 2023 r. w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej trwa druga w tym roku edycja kursu podoficerskiego „SONDA”. Kadeci uczą się przywództwa i rozwijają m.in. zagadnienia związane z taktyką. Uczestnicy kursu na podoficerów młodszych, przyszłych dowódców sekcji lekkiej piechoty podnoszą umiejętności dowódcze, a także uczą się przywództwa wojskowego i niezbędnej w dalszej służbie metodyki nauczania.

Obecnie trwa część praktyczna, w której udział bierze 19 żołnierzy z batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Zajęcia prowadzone są w 32 batalionie lekkiej piechoty w Nisku w oparciu o Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie oraz terenu użyczonego przez Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Leżajsk.

Reklama

Szkolenie zakończy się egzaminem końcowym, a organizatorem ostatniego etapu będzie Szkoła Podoficerska „SONDA” z siedzibą w Zegrzu, która powoła komisję egzaminacyjną. Każdy kto wytrwa do

końca, będzie musiał zdać pozytywnie egzamin na pierwszy stopień podoficerski – kaprala, podczas którego zostanie zweryfikowana wiedza teoretyczna, sprawność fizyczna jak również występowanie w roli instruktora na punkcie nauczania.

-Wzorując się na naszych poprzednikach, twórcach Szkoły Niższych Dowódców Szarych Szeregów i Armii Krajowej, ochotnicy z naszej Brygady rozpoczęli bazowy kurs podoficerski „SONDA”. Przed kandydatami czas intensywnej i wytężonej pracy. Po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu podoficerskiego każdy z nich zostanie dowódcą sekcji i przejmie odpowiedzialność za swoich podwładnych. Wówczas jako podoficerowie, rozpoczną nowy etap swojej służby wojskowej – podsumował starszy podoficer dowództwa 3 Podkarpackiej Brygady OT, st. chor. sztab. Paweł Krawiec.

Poprzedni artykułPrzekroczył prędkość. Był pod wpływem alkoholu
Następny artykułNowi funkcjonariusze w szeregach podkarpackiej KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!