Strona główna WIADOMOŚCI Szkoła w Łękach Dukielskich świętowała nadanie imienia JP II

Szkoła w Łękach Dukielskich świętowała nadanie imienia JP II

0
Reklama

W minionym tygodniu Zespół Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich świętował 15. rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II.


Obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. Edward Wołos, wieloletni proboszcz parafii i budowniczy kościoła. Koncelebrowali ks. Zdzisław Babiarz, poprzedni proboszcz, który wygłosił okolicznościową homilię oraz obecny proboszcz parafii ks. Marek Danak. Na Eucharystii zgromadziła się społeczność szkolna ze sztandarem szkoły, władze samorządowe, dyrektorzy szkół z terenu gminy, przedstawiciele organizacji społecznych oraz mieszkańcy.
Druga część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej, gdzie – po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły – wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły, Krystyna Delimata przedstawiając w krótkim zarysie historię związaną z nadaniem imienia oraz związane z tym podjęte działania i zobowiązania.
W części artystycznej wystąpił chór szkolny oraz dzieci i młodzież, prezentując program patriotyczno-religijny związany z osobą św. Jana Pawła II.
Po okolicznościowych wystąpieniach, zaproszeni goście zasiedli do wspólnego poczęstunku, którego zwieńczeniem był jubileuszowy tort.
tekst: Przemyska.pl 15

Reklama
Poprzedni artykułEuropejskie Igrzyska Grup Wiekowych w akrobatyce odbyły się w Rzeszowie
Następny artykułWasze grzybobrania – galeria