Strona główna MIELEC Strażak uratował życie 5-latkowi

Strażak uratował życie 5-latkowi

0
Reklama

8 listopada strażak sekc. Kamil Kotula z Państwowej Straży Pożarnej z Mielca oraz OSP Tuszów Narodowy” podczas odbierania własnego dziecka z przedszkola w Tuszowie Narodowym zauważył nietypową sytuację – jedna z Pań trzymała kilkuletnie dziecko, udzielając bezskutecznie pomocy w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia ratunkowego.

Strażak beż chwili zastanowienia ruszył z pomocą. Po poinformowaniu, że jest strażakiem posiadającym niezbędną wiedzę przejął dziecko (które nie miało już oddechu) od Pani przedszkolanki, udzielił pomocy przewidzianej przy zadławieniu, udrażniając prawidłowo drogi oddechowe, dzięki temu u dziecka powrócił oddech. Dodatkowo zachowując trzeźwość umysłu w kryzysowej sytuacji, poprosił Panie przedszkolanki o uniemożliwienie pozostałym dzieciom oglądania całego zajścia poprzez zabranie ich do innej sali, czym przyczynił się do ochrony ich zdrowia psychicznego.

Reklama

Aż do momentu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego strażak ,,Kamil Kotula”, pozostał przy dziecku, utrzymując je w odpowiedniej pozycji, dbając o drożność dróg oddechowych i kontrolując funkcje życiowe.

Wczoraj (6 grudnia) przedszkole odwiedził Święty Mikołaj i była to doskonała okazja, aby wyrazić wdzięczność a także zademonstrować wartość pomocy, umiejętności szybkiej reakcji w kryzysowej sytuacji.
Kamil odebrał z rąk przedszkolaków laurkę z serduszkami oraz podziękowanie od Świętego Mikołaja i dyrekcji.

– Bardzo dziękuję Pani Dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu za zaproszenie i to Piękne podziękowanie od Dyrekcji jak i dzieci. Moim zdaniem znalazłem się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. „Strażakiem się jest a nie bywa”. Pracując jako funkcjonariusz w Państwem Straży Pożarnej w Mielcu jak również będąc Druhem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszowie Narodowym pomogło mi szybko i pewnie zareagować w zaistniałej sytuacji. Dzięki profesjonalnemu wyszkoleniu z Kwalifikowanej Pierwszy Pomocy począwszy od Pana Jarosława Marczewskiego oraz Grzegorza Czajki „Czakmed” kończąc na doskonaleniu zawodowym w naszej Jednostce prowadzonemu przez kolegów Strażaków będącymi równiej Ratownikami Medycznymi to jest Marek Cieśla, Michał Głowiak i Waldemar Jachyra – mówi strażak Kamil Kotula.

Reklama
Poprzedni artykułPijany skończył jazdę autem w rowie
Następny artykułKliknęła w link i straciła pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!