Strona główna WIADOMOŚCI Stalowa Wola: Prezydent Lucjusz Nadbereżny otrzymał samorządowego "Oscara"

Stalowa Wola: Prezydent Lucjusz Nadbereżny otrzymał samorządowego "Oscara"

0
Reklama

Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli został uhonorowany najbardziej prestiżowym wyróżnieniem samorządowym– Nagrodą im. Grzegorza Palki w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym.

Liga Krajowa doceniła włodarza hutniczego grodu za skuteczną realizację programu Rodzina – Praca – Rozwój oraz wzmacnianie pozycji samorządu w ramach uczestnictwa w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP.

– To szczególne wyróżnienie dla mnie osobiście i całego samorządu, który stara się tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju Stalowej Woli poprzez wiele programów lokalnych wspierających naszych Mieszkańców. Stalowa Wola to młode Miasto ciągle rozwijające się i mające ambicje stać się prężnym ośrodkiem przemysłowym. To dla mnie zaszczyt i ogromne wyróżnienie, że Liga Krajowa dostrzega i docenia nasz potencjał – mówi laureat Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Nagroda im. Grzegorza Palki nadawana jest przez Ligę Krajową od dwudziestu lat za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform. Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki pragnie uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę.

Reklama

Nagrodę w imieniu prezydenta Stalowej Woli odebrał Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej i przekazał ją uhonorowanemu podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

źr. UM Stalowa Wola

Reklama
Poprzedni artykułBędzie mniej miejsc parkingowych
Następny artykułKoniec z kebabami w Unii Europejskiej?!