Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Otwarto nowoczesne lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Stalowa Wola: Otwarto nowoczesne lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

0
Reklama

Na dachu Powiatowego Szpitala w Stalowej Woli wylądują śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To pierwsze lądowisko tego typu zlokalizowane na Podkarpaciu.


W uroczystym otwarciu inwestycji wzięli udział m.in. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Marek Tombarkiewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz podkarpackie władze samorządowe.
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 5,95 miliona złotych, z czego 3,4 miliona złotych stanowi dofinansowanie ze Skarbu Państwa, natomiast pozostała kwota została sfinansowana przez Powiat Stalowowolski.
Lądowisko usytułowane jest nad Pawilonem Diagnostyczno-Zabiegowym. Jego betonowa płyta jest ulokowana na specjalnej filarowej konstrukcji, na wysokości 4 metrów nad dachem budynku. Nowy obiekt wyposażony został w oświetlenie umożliwiające lądowanie o każdej porze dnia i roku.
Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli pozostaje jednym z ważniejszych punktów zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców Podkarpacia. Znajduje się w nim blisko 480 łóżek, pracuje prawie 900 osób. Średnio na 19 oddziałach leczonych jest ponad 30 tys. pacjentów rocznie.
źr. UW w Rzeszowie

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: XXXVII rocznica Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich
Następny artykułMielec: Mateusz Cholewiak blisko Śląska Wrocław