Strona główna MIELEC Stal Mielec remisuje z Cracovią. Znów zaważyła II połowa

Stal Mielec remisuje z Cracovią. Znów zaważyła II połowa

0

Mecz 10. kolejki PKO Ekstraklasy przy ul. Kałuży w Krakowie pomiędzy Cracovią, a Stalą Mielec okazał się świetnym widowiskiem. Mielczanie mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy ostatecznie ze stolicy małopolski wracają z 1 punktem.

Już w 7 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale Sergiu Hanki. Chwilę później było już 1:1 po pięknym golu Maksymiliana Sitka.

W 22 minucie Stal Mielec wyszła na prowadzenie. Krystian Getinger znalazł w polu karnym Mateusza Maka, ten pięknym przyjęciem uwolnił się od obrońcy i pokonał Lukáša Hroššo. Mielczanie na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:1. W doliczonym czasie I połowy z rzutu karnego trafił Fabian Piasecki.

Po przerwie Cracovia rzuciła się do odrabiania strat. Bramkę kontaktową zdobył w 62 minucie Otar Kakabadze wykorzystując podanie Kamila Pestki. W 77 minucie stan meczu się wyrównał po pechowej interwencji Krystiana Getingera. Pasy do końca walczyły o trzy punkty. Goście zablokowali m.in groźny strzał Balaja. Ostatecznie mecz skończył się remisem.

Niestety to kolejny mecz, w którym Stal w II połowie słabnie. Czy wpływ ma na to przygotowanie kondycyjne, czy mentalne? Sztab szkoleniowy musi szybko odpowiedzieć na to pytanie.

Tak spotkanie podsumował trener Stali- Adam Majewski:

„Ten remis jest naszą porażką i zrobiliśmy wszystko żeby tego meczu nie wygrać”.

Cracovia 3-3 Stal Mielec
Sergiu Hanca 7, Otar Kakabadze 62, Krystian Getinger 77 (s) – Maksymilian Sitek 9, Mateusz Mak 22, Fabian Piasecki 45 (k)

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo – 2. Cornel Râpă, 24. Jakub Jugas (46, 25. Otar Kakabadze), 88. Matej Rodin, 33. Kamil Pestka – 4. Sergiu Hanca, 19. Damir Sadiković (87, 45. Filip Balaj), 20. Karol Knap (63, 11. Michał Rakoczy), 10. Pelle van Amersfoort, 3. Michal Sipľak – 9. Marcos Álvarez (46, 22. Florian Loshaj).

Stal: 13. Rafał Strączek – 32. Jonathan de Amo, 21. Mateusz Matras, 5. Mateusz Żyro – 45. Konrad Wrzesiński (75, 2. Albin Granlund), 8. Maciej Urbańczyk (46, 14. Kamil Kościelny), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Maksymilian Sitek, 10. Mateusz Mak (68, 22. Koki Hinokio), 23. Krystian Getinger – 99. Fabian Piasecki.

żółte kartki: Rodin, Loshaj – Urbańczyk, Piasecki, Kościelny.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).